ЩАБЛІ АРТИСТИЧНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ ОПЕРНОГО СПІВАКА ІГОРЯ КУШПЛЕРА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2018.160339Ключові слова:
вокальне мистецтво, оперний співак, сценічні образи, виконавська майстерність, артистизмАнотація
Мета дослідження – здійснити хронографічну систематизацію творчого шляху Ігоря Федоровича Кушплера, оперного співака, народного артиста України , провідного соліста Львівського оперного театру на підставі зібрано-го та стисло поданого фактичного матеріалу про сценічні виступи (статті, рецензії, відгуки, інтерв’ю). А відтак про-аналізувати етапи творчого зростання співака та виявити чинники , що впливали на розвиток його творчої індиві-дуальності. Методологія статті визначена системним підходом до творчого процесу становлення Ігоря Кушплера як оперного співака. Наукова новизна: 1) вперше цілісно охоплено та чітко окреслено етапи виконавської діяльно-сті І.Ф.Кушплера; 2) проаналізовано особливості творчого формування співака у лоні Львівської опери; 3) визна-чено місце творчої особистості митця в контексті розвитку українського вокального мистецтва. Висновки. У статті мистецький шлях народного артиста України Ігоря Кушплера висвітлено у творчій перспективі. Розрізнена раніше інформація сконцентрована і подана у хронологічній послідовності . Проаналізований обсяг наявних джерел дає змогу виявити, що рівень виконавського мистецтва Ігоря Кушплера полягав не тільки в його музичному таланті й майстерному володінні вокалом, а й в уважному, глибоко продуманому ставленні до музики і тексту виконуваного твору, в багатому інтелекті співака та розумінні поняття "високе мистецтво".
Посилання
Veselka, S. (1999). A golden voice (Portrait of a Beneficiant in a domestic environment). Lviv: Art-Postup [In Ukrainian].
Kyiianovska, L. (2009). Ihor Kushpler – a leading actor of Lviv opera. Lviv: Proscaenium [In Ukrainian].
Kozyrieva, T. (2009). "The first commandment of vocalists – thou shall follow a vocal warm-up routine and abstain from abusive vocal activities" [Interview]. Lviv: Vysokyi zamok [In Ukrainian].
Nikolaieva, L. (1999). Talent maturity. Lviv: Teatralna Besida (Theatrical Conversation) [In Ukrainian].
Nikolaieva, L. (1982). On a threshold of artistic maturity. Lviv: Vilna Ukraina [In Ukrainian].
Nikolaieva, L. (1986). Osmose. Kyiv: Kultura i zhyttia [In Ukrainian].
Palamarchuk, O. (2006). Talent development. Lviv: SPOLOM [In Ukrainian].
Shvets, N. No Game of love (1992). Lviv: Moloda Halychyna [In Ukrainian].
Yuziuk, I. (1982). Making an artistic change. Lviv: Leninska molod’ [In Ukrainian].
Yuziuk, I. (1989). In Pursuit of happiness. Lviv: Vilna Ukraina [In Ukrainian].
Solińska, E. (1990). The present day tradition. Warsaw: Życie Warszawy [In Polish].
Веселка С. Золотий голос (Портрет бенефіціанта в сімейному інтер’єрі) / Світлана Веселка // Арт-Поступ. Львів, 1999. 26 лютого.
Кияновська Л. Ігор Кушплер – прем’єр Львівської опери / Любов Кияновська // Просценіум. – № 1-2- (23-24), 2009. С. 53 – 55.
Козирєва Т. "Перша заповідь вокалістів – краще недоспівати, ніж переспівати" [Інтерв’ю] / Тетяна Кози-рєва // Високий замок. – 9.02. 2009.
Ніколаєва Л. Зрілість таланту / Лідія Ніколаєва // Театральна бесіда. – 1999. – № 2. – С. 15 – 16.
Ніколаєва Л. На порозі творчої зрілості / Лідія Ніколаєва // Вільна Україна. – 1982. – 13 червня.
Ніколаєва Л. Осягнення / Лідія Ніколаєва // Культура і життя. – 1986. – 27 квітня.
Паламарчук О. Розкрилля таланту / Оксана Паламарчук // Паламарчук О. Світ моїх зацікавлень. –
Львів, СПОЛОМ, 2006. – С. 46 – 48.
Швець Н. З коханням не жартують / Наталія Швець // Молода Галичина. – Львів, 1992. – 12 березня.
Юзюк І. Гартуючи творчу зміну / Іван Юзюк // Ленінська молодь. – Львів, 1982. – 6 березня.
Юзюк І. Навздогін за щастям / Іван Юзюк // Вільна Україна. – 1989. – 15 липня.
Solińska E. Tradycja w terażniejszośći / Ewa Solińska // Życie Warszawy. – Warszawa, 1990. – 22 marca.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.