ПРО НЕБО І ЗЕМЛЮ: РОЗДУМИ ВГОЛОС: рецензія на книгу: Пучков А. Просто неба: Київські нариси
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2018.162805Ключові слова:
Пучков А., просто неба, Київські нарисиАнотація
Рецензія на книгу, як літературно-публіцистичний жанр, своєю появою може виконати водночас кілька завдань: потішити самолюбство письменника, вдовольнити амбіції рецензента, реалізувати маркетингові функції видавництва, привернути увагу потенційного читача до книги. Все це рецензія ймовірно може здійснити. Або – не здійснити (професіоналізм, доречну стилістику, мету і спрямованість на конкретну задачу, баланс об’єктивного/суб’єктивного та раціонального/емоційного ніхто не відміняв). Неспростовним лишається одне: оприлюднена, надрукована рецензія потрапляє у світовий архів, з якого не зникне ніколи. І хоча цей архів є віртуальним за формою, він абсолютно реальний за змістом і суттю. Оскільки письменник пише, бо не може не писати (це сенс його життя), потрапляння книжок у світовий архів завжди євиправданим. А от рецензент може не писати, але ж береться за це з певних власних міркувань – саме тому відповідальність рецензента вища за відповідальність автора. Відповідальність перед ким? Перед собою, надрукованим словом, світовим архівом. І ще – перед читачем.
Посилання
Пучков А. Просто неба: Київські нариси; малюнки С. Сімакової. Київ: ДУХ І ЛІТЕРА, 2017. 304с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.