РЕЦЕНЗІЯ на книгу Литвина Сергія «Симон Петлюра у боротьбі за самостійну Україну»
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2019.167196Ключові слова:
Литвин Сергій, Симон Петлюра, боротьба за самостійну УкраїнуАнотація
Культура, як відомо, є сукупністю традиційних матеріальних і духовних цінностей, створених людством протягом її історії; історично набутим набором правил у середині соціуму, а тому включає культурну пам’ять, навіть культуру дискусій. Про це ще раз думається, коли знайомишся з новою книгою відомого дослідника історії та культури України, її війська Сергія Литвина про державно-політичний чин одного з провідників Української революції 1917–1921 рр. Симона Петлюри. Актуальність книги підсилює сучасна суспільно-політична ситуація в Україні, коли відзначається 100-річчя Злуки Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки в умовах російської окупації частини українських земель. Сподіваємося, що й вшанування військово-політичного союзу між Україною та Польщею (т. зв. Варшавського договору, договору Пілсудського – Петлюри) в 2020 р. допоможе рельєфніше розкрити геополітику тієї революційної доби, роль російського і польського чинників в новітньому українському державотворенні, місце у цьому драматичному процесі вже згаданого голови Директорії УНР. І тут без наукових експертиз, документальних аргументів С. Литвина, зрозуміло, важко обійтися. Тим більше, що автор книги гостро дискутує як з іноземними, так і з вітчизняними авторами – Валерієм Солдатенком, Дмитром Табачником, Романом Зінкевичем, Іваном Курасом, Володимиром Сідаком, Федором Турченком, Юрієм Павленком, Іваном Хмілем, Юрієм Храмовим, діаспорними дослідниками – Романом Млиновецьким, Матвієм Стахівим та ін.
Посилання
Литвин С. Симон Петлюра у боротьбі за самостійну Україну. Київ: «Смолоскип», 2018. 680 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.