КУЛЬТУРНО-РЕКРЕАЦІЙНІ ПОТРЕБИ В КОНТЕКСТІ РОЗВИТКУ ТУРИЗМУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2019.177521Ключові слова:
туризм, культурно-рекреаційні потреби, дозвілля, відпочинок, рекреаційний туризмАнотація
Мета роботи – окреслити основні напрями і перспективи дослідження взаємозв’язку та здатності туризму задовольняти культурно-рекреаційні потреби людини. Методологія дослідження ґрунтується на міждисциплінарному поєднанні низки методів, інтегрованих з культурологічного, економічного, психологічного, соціологічного підходів до формування виваженого розуміння взаємозв’язку туризму і культурно-рекреаційних потреб населення. Наукова новизна полягає у спробі в межах української культурології обґрунтувати важливість, окреслити основні напрями дослідження культурно-рекреаційних потреб у контексті розвитку туристичної галузі. Висновки. Культурно-рекреаційний туризм стає найбільш популярною формою проведення дозвілля і відпочинку серед різних верств населення, поступово перетворюючись у своєрідну форму реалізації індивідуальних потреб людини, яка дає їй можливість відновлювати фізичні сили й забезпечує психоемоційну рівновагу. Ефективність культурно-пізнавального туризму як способу забезпечення рекреаційно-дозвіллєвих потреб людини полягає також у підтримці соціального статусу, отриманні нових вражень тощо. Це вимагає доповнення визначення рекреаційного туризму: це подорож із метою відпочинку, оздоровлення і лікування, яку здійснюють за безпосереднього використання природних властивостей клімату, мінеральних вод, грязі, привабливих ландшафтних та культурно-пізнавальних ресурсів як засобу задоволення потреб людини не лише у відпочинку і релаксації, а й у отриманні нових вражень, підтримці соціального статусу, соціальній адаптації та самореалізації.
Посилання
Бейдик О. О. Рекреаційні ресурси України : навч. посіб. Київ, 2010. 404 с.
Кифяк В.Ф. Організація туристичної діяльності в Україні. URL: http://tourlib.net/books_ukr/kyfjak_3.htm.
Кравченко Н.О. Туризм як вид рекреаційної діяльності / Рекреаційне господарство Полісся: сучасний стан та перспективи розвитку Ніжин: МІЛАНІК, 2007. 172 с.
Кузик С. П. Географія туризму: підручник для ВНЗ. Київ : Туризм, 2013. 412 с.
Кузуб Т. И. Процессы глобализации в современной музыкальной культуре // Известия Уральського государственного университета. 2006. № 47. С. 77–84.
Організація дозвілля в туристичних закладах. URL: https://studfiles.net/preview/5044201/page:52/ 71.
Смаль І.В., Смаль В.В. Рекреація, туризм і дозвілля: тлумачення і співвідношення понять. URL: http://tourlib.net/statti_ukr/smal.htm.
Ткаченко Т.І. Організація дозвілля в туристичній індустрії: навч. посібн. Київ: Наука, 2002. 210 с.
Устименко Л.М., Афанасьєв І. Ю. Історія туризму. URL: http://tourlib.net/books_history/ustymenko2-1.htm.
Referents
Beydyk O. O. (2010). Recreational Resources of Ukraine: Teach. Manual.Kyiv. [іn Ukrainian].
Kifyak V.F. Organization of tourism activity in Ukraine. URL: http://tourlib.net/books_ukr/kyfjak_3.htm. [іn Ukrainian].
Kravchenko N.O. (2007). Tourism as a type of recreational activity / Recreational economy of Polissya: current state and prospects of development of Nizhyn: MILANIK.
Kuzik S. P. (2013). Geography of tourism: a textbook for universities. Kyiv: Tourism. [іn Ukrainian].
Kuzub T. I. Processes of globalization in modern musical culture // Izvestiya Ural State University. 2006, 47, 77-84.[in Russian].
Leisure activities in tourist establishments. URL: https://studfiles.net/preview/5044201/page:52/ 71. [іn Ukrainian].
Smal I.V, Smal V.V. Recreation, tourism, and leisure: interpretation and correlation concepts. URL: http://tourlib.net/statti_ukr/smal.htm. [іn Ukrainian].
Tkachenko T.I. (2002). Leisure organization in the tourism industry: training. manuals Kyiv: Nauka.
Ustimenko L.M, Afanasyev I. Y. History of tourism. URL: http://tourlib.net/books_history/ustymenko2-1.htm. [іn Ukrainian].
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.