Р Е Ц ЕН З І Я на монографію Марини Бардік “Оновлення монументального живопису Успенського собору Києво-Печерської лаври і Софії Київської в першій половині ХІХ століття”
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2019.177807Ключові слова:
монументальний живопис, Успенський собор Києво-Печерської лаври, Софія КиївськаАнотація
Монографія кандидата мистецтвознавства Марини Афанасіївни Бардік присвячена актуальній, але мало вивченій темі оновлення монументального живопису Успенського та Софійського соборів Києва в першій половині ХІХ ст. На відміну від традиційного трактування в історично-описовому ключі оновлення розписів у монографії досліджено як культурно-мистецький процес, а розписи зазначеного періоду – як художній об’єкт. Завдяки дослідженню стінопису Успенського собору Києво-Печерської лаври та Київського храму Святої Софії, значимість яких у світовому культурному вимірі закріплене статусом об’єктів ЮНЕСКО, у монографії розв’язано суттєву в історії українського образотворчого мистецтва проблему визначення авторства, датування, стильових особливостей розписів.
Посилання
Бардік М. А. Оновлення монументального живопису Успенського собору Києво-Печерської лаври і Софії Київської в першій половині ХІХ століття : монографія. Київ, 2019. 310 с. : іл.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.