ПОЛТАВСЬКА ТРАДИЦІЙНА ВИШИВКА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2019.191337Анотація
Мета роботи. Дослідження пов‘язане з розкриттям особливостей полтавської традиційної вишивки. Ме- тодологія дослідження ґрунтується на принципах історизму, об‘єктивізму, порівняльного аналізу, узагальнення і синтезу фактів, спрямованих на утвердження національної самобутності українців. Наукова новизна роботи по- лягає в аналізі та висвітленні особливостей полтавської традиційної вишивки, її колористики та семантики, твор- чого доробку відомих полтавських мисткинь. Висновки. У результаті дослідження встановлено, що серед поши- рених видів народних художних промислів Полтавщини провідне місце займає вишивка. Візитівкою Полтавщини є вишивка "білим по білому". Особливістю полтавських вишивок є гармонійне поєднання рослинного та геометрич- ного орнаментів із використанням широкого арсеналу технік, що зумовлює велике розмаїття мотивів у орнамен- тах.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.