БАЛЕТМЕЙСТЕРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ НА СЦЕНІ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ УКРАЇНИ У ХХІ СТОЛІТТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2021.229562Анотація
Метою роботи стало узагальнення відомостей щодо балетмейстерської діяльності на сцені Київського НАТОБ ім. Т. Шевченка штатних хореографів-постановників (В. Яременка, В. Литвинова та А. Рехвіашвілі), які працювали у мистецькому осередку на початку ХХІ століття. Методологія дослідження містить використання таких культурологічних методів: загальноісторичного, порівняльно-історичного, аналітичного. Наукова новизна публікації полягає в тому, що в ній вперше комплексно досліджено творчість постійних балетмейстерів Віктора Яременка, Віктора Литвинова, Аніко Рехвіашвілі, які працювали в театрі з 2000-х років. Висновки. Періоди роботи штатних балетмейстерів Київського НАТОБ ім. Т. Шевченка – В. Яременка (2000–2013), А. Рехвіашвілі (2013–2019), В Литвинова (з 1985 р. й до сьогодні, з перервами) з початку 2000-х рр. позначилися плідною діяльністю постановників, пов’язаною з оновленням та вдосконаленням репертуару балетної трупи НОУ. У своїй творчості вони зверталися до покращення академічних творів («Раймонда», «Корсар»), створення сучасної класики («Весілля Фігаро», «Віденський вальс», «Дама з камеліями», «Снігова королева», «Юлій Цезар»), експериментів у площині неокласичних балетів («Шехеразада», «Петрушка», «Жар-птиця», «Дафніс і Хлоя», «Каприси», «Ночі в садах Іспанії»), а також постановок гротескних комедійних балетів («Вечори на хуторі біля Диканьки», «За двома зайцями»). Кожен з хореографів зміг вписати особисту яскраву сторінку у літопис подій Київського НАТОБ ім. Т. Шевченка, яка відрізнялася своєрідним авторським «почерком», оригінальністю композиційних рішень та красою танцювальної «мови».
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.