ПЕРІОДИЗАЦІЯ ПОШИРЕННЯ БАГАТОГОЛОСНОЇ МУЗИКИ ТА ЗАПРОВАДЖЕННЯ ЛІНІЙНОЇ НОТАЦІЇ В УКРАЇНІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2021.229580Анотація
Метою статті є визначення впливу реформаційних течій на українську музичну культуру та розробка періодизації поширення багатоголосної музики. Методологія дослідження включає системний аналіз, що дав можливість проаналізувати та дослідити вплив реформаційних течій на поширення багатоголосної музики. Для окреслення часових і кількісних характеристик проаналізованого матеріалу було вжито статистичний та хронологічний методи, які сприяли визначенню поетапних та послідовних новацій в українській музичній культурі. Наукова новизна полягає розробці періодизації поширення багатоголосної музики та запровадження лінійної нотації в Україні. Висновки. В процесі дослідження впливу реформаційних течій та діяльності католицьких навчальних закладів визначено витоки багатоголосної музики. Розроблено періодизацію поширення багатоголосної музики на українських теренах. Встановлено, що першими популяризаторами багатоголосної музики була українська заможна шляхта.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.