РОЛЬ КОСТЮМУ У ФОРМУВАННІ ОБРАЗУ ПЕРСОНАЖУ В ТЕАТРІ КОРИФЕЇВ (1882–1914 рр.)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.239997Анотація
Метою статті є встановлення зв’язків між сценічним вбранням і характерами персонажів у виставах Театру корифеїв (1882–1914 рр.). У комплексі методів ми базуємось на засадах історизму і міждисциплінарних підходах. У межах порівняльно-історичного і, частково, міфологічного методів відстежуються зв’язки типології костюмів суміжних періодів. Формальний метод допомагає аналізувати костюм як метафори значень, а іконологічний підхід дозволяє виявити у костюмі змістові символи часу. Наукова новизна дослідження ґрунтується на системному аналізі друкованих видань й архівних матеріалів і визначає сценічний костюм як конкретний образ, невіддільний від персонажу. Висновки, зроблені у статті, дають можливість твердити, що Театр корифеїв упродовж своєї діяльності ставився до сценічного вбрання як до складного ансамблю. У комплекс театрального костюму, окрім одягу, взуття, головних уборів й аксесуарів, включено грим, особливості постави актора, малюнок його рухів. Важливу професійну складову у процес створення театральних костюмів додали художники, які на початку ХХ ст. долучились до підготовки вистав історичної тематики, започаткували створення ескізів для всіх сценічних вбрань.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.