ОСОБЛИВОСТІ РЕСТАВРАЦІЇ АРХІТЕКТУРНОЇ ГРАФІКИ НА КАЛЬЦІ (НА ПРИКЛАДІ ПРОЄКТІВ АРХІТЕКТОРА ПАВЛА АЛЬОШИНА)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.240005Анотація
Мета статті: здійснити аналіз основних технологій виготовлення кальки, визначити їхні особливості та вплив на стан збереження і методику реставрації графічних творів. Розглянути наявний практичний досвід здійснення реставрації на прикладі двох виконаних на кальці проєктів архітектора П. Альошина – «Концертний зал» та «Фасад земського дому». Методологія дослідження: застосування мистецтвознавчого аналізу, методів систематизації, порівняння та узагальнення для визначення та описання оптимальних методик проведення реставраційно-консерваційних заходів для збереження графічних пам’яток, виконаних на кальці. Наукова новизна полягає у введенні в науковий обіг комплексного дослідження основних особливостей кальки та здійснення реставраційно-консерваційних заходів, необхідних для збереження творів архітектурної графіки на кальці. Висновки. Аналіз факторів, які мають враховуватись при проведенні консерваційно-реставраційних заходів для збереження колекцій, виконаних на кальці, дають змогу застосовувати набутий досвід у практиці збереження пам’яток. Встановлено, що типи та методи виготовлення кальки впливають на стан збереження та підбір методики для здійснення реставраційно-консерваційних процесів. Описано успішний практичний досвід реставрації двох творів архітектора П. Альошина, виконаних на кальці – «Концертний зал» та «Фасад земського дому».
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.