Взаємодія інтерпретації та імпровізації у джазовому вокальному виконавстві
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.240070Анотація
Мета статті – дослідити різні трактування понять «імпровізація» та «інтерпретація», що зустрічаються у сучасній науці, виявити найбільш відповідні визначення цих понять, які розкривають специфіку джазового виконавства і визначити взаємозв'язок цих двох понять. Методологічною основою статті виступають дослідження імпровізації та інтерпретації різної спрямованості. Використовується науковий підхід, який характеризує цей процес як творчий метод. Так само використовуються наукові роботи, присвячені безпосередньо імпровізації у джазі, які містять аналіз імпровізацій відомих виконавців та вправи для навчання локальним технічним прийомам. Наукова новизна роботи полягає у тому, що термін «інтерпретація» розглядається в більш широкому значенні, у взаємодії з імпровізацією, тобто не тільки як трактування сторонніх музичних ідей у виконавській діяльності, але й як тлумачення особистих художніх задумів у процесі діяльності музикантів. Висновки. Чітко простежується взаємодія інтерпретації та імпровізації, оскільки інтерпретація є аспектом музичної практики, який виходить з відмінностей між зафіксованим нотним текстом і живим виконанням твору. Отже, цьому процесу властивий елемент непередбачуваності. Простежується взаємозв'язок тлумачення нотного тексту і майстерності импровизаторскої демонстріраціі цього тексту виконавцем - інтерпретатором, яке визначається його індивідуальними якостями.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.