ОРГАНІЗАЦІЙНО-ТВОРЧІ АСПЕКТИ УКРАЇНСЬКОЇ ЦИРКОВОЇ ШКОЛИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2021.240113Анотація
Мета статті. Дослідити розвиток сучасної циркової освіти в Україні, зокрема такі організаційно-творчі аспекти, як структура навчального процесу, характеристики й функції освіти, її якість. Методологія дослідження. Дослідження спирається на першоджерела – архівні відомості щодо діяльності Київської муніципальної академії естрадного й циркового мистецтв (КМАЕЦМ). Цим зумовлено вибір методів, серед яких: історико-фактографічний – для реконструювання фактів у динаміці розвитку циркової школи; структурно-функціональний – для розгляду організаційно-творчої структури навчального процесу та функцій циркової освіти; компаративний – для виокремлення переваг та вад циркової освіти; метод систематизації та ін. методи. Наукова новизна. Уперше висвітлено організаційно-творчі аспекти сучасної циркової школи в Україні в структурно-функціональному контексті; виокремлено її переваги й вади. Висновки. КМАЕЦМ є однією з провідних циркових шкіл світу й постійно підвищує освітньо-кваліфікаційні рівні. Показником результативності школи є постійні перемоги випускників і учнів на міжнародних конкурсах, висока затребуваність українських циркових артистів за кордоном. Основними перевагами української циркової школи є: комплексність і багатовекторність підготовки, максимально практична спрямованість, орієнтація на міжнародне визнання, доступ учнів до престижних майданчиків. Серед вад: недофінансування, брак викладачів і належних приміщень, перевантаженість учнів, незадіяність роботодавців. Основними функціями циркової школи є профосвітня, виробнича, профорієнтації, популяризації циркового мистецтва й школи, презентації українського цирку й фахової освіти у світі, просування українських циркового мистецтва та артистів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.