АУДІОВІЗУАЛЬНІ ПРАКТИКИ НОВИХ МЕДІА ТА ЇХ КОМУНІКАТИВНИЙ ХАРАКТЕР
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244400Анотація
Мета роботи – проаналізувати специфіку аудіовізуальних практик нових медіа та розкрити їх комунікативний характер. Методологія роботи полягає у залученні аналітичного підходу задля висвітлення особливостей нових медіа та їх складників. Компаративний підхід використано з метою порівняння особливостей аудіовізуальних практик та медіа-мистецтва. Наукова новизна. Розкрито специфіку аудіовізуальних практик нових медіа, які характеризуються інтерактивністю. Підкреслено їх роль у здійсненні комунікації через аудіовізуальний контент. Спрощення механізмів створення аудіовізуального продукту у програмних додатках дозволяє легко поширювати повідомлення. На відміну від медіа-мистецтва, яке має чітко виражену естетичну функцію, в аудіовізуальних практиках превалює комунікативна. Висновки. Нові медіа займають значне місце в сучасному культурному просторі. Широкий спектр явищ, які можна віднести до нових медіа, характеризується певними спільними рисами. До них можна віднести їх комунікативний характер та існування в мережі інтернет. Аудіовізуальні практики нових медіа є вкрай різноманітними. Вони включають як медіа-мистецтво, так і практики, що містять естетичний компонент, проте не можуть бути в повній мірі віднесені до мистецької сфери. Функціонування мистецьких практик нових медіа розвивається як поєднання оцифрованих об’єктів, так і тих, що народжені цифровими. Комунікація та інтерактивність є базовими характеристиками аудіовізуальних практик нових медіа.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.