РОЛЬ АРТ-ТУРИЗМУ В ПРОЦЕСІ ФОРМУВАННЯ ТУРИСТИЧНОЇ ПРИВАБЛИВОСТІ ТЕРИТОРІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244401Анотація
Мета статті – визначити роль сучасного арт-туризму, його складових і різновидів у процесі формування туристичної привабливості певної території. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні загальнонаукових методів (системного, структурно-функціонального, генетичного, типологізації тощо) із залученням дослідницьких настанов соціокультурного аналізу явищ і процесів. Наукова новизна одержаних результатів дослідження полягає у з’ясуванні ролі арт-туризму в процесі формування туристичної привабливості території, що полягає у формуванні позитивного іміджу останньої за рахунок використання нових способів і механізмів просування. Результати та висновки. У статті наведено характеристику арт-туризму, який передбачає інтелектуальний відпочинок, тобто поєднання приємного з корисним, а саме цілеспрямоване відвідування різних арт-заходів і подій: форумів сучасного мистецтва, великих художніх та фотовиставок, театральних прем’єр, кінофестивалів та ін. Арт-туризм створює позитивні характеристики конкретної території, формує певний образ у споживача щодо культурно-історичної спадщини, сучасного мистецтва, повсякденного стилю життя тощо. Визначено особливості сучасного стріт-арту, який є одним з напрямів, що приваблює туристів з усього світу. Все більше спільнот включають стріт-арт і графіті в концепції оформлення сучасних кварталів та районів своїх міст. Безпосередньо приділено увагу такому напряму креативної туристичної діяльності як арт-готелі, що вирізняються із загальної маси своєю оригінальністю, художнім оформленням і творчим підходом до обслуговування.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.