СПІВВІДНОШЕННЯ ГЕНДЕРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ ТА ЕВОЛЮЦІЇ МОДИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244404Анотація
Мета роботи. Формування бази для дослідження моди в українській культурологічній науці. Проведення культурологічного аналізу гендерних трансформацій в еволюції моди та модних тенденцій. Методологія дослідження зумовлена необхідністю застосування для означеного аналізу методів: діахронічний та синхронічний методи, порівняльно-історичний метод, семіотичний метод. Наукова новизна статті включає проведення культурологічного аналізу феномену моди та гендеру; проведення семіотичного аналізу fashion-індустрії; виявлення особливості функціонування моди в контексті символічного простору культури. Висновки. У постмодернізмі мода починає свою трансформацію із символічної одиниці, яка надає інформацію про засіб, – до засобу спілкування, який допомагає людям реалізувати власний людський потенціал, заохочує свободу вибору, самоідентифікацію та самовираження, що відображається у поступовому нівелюванні як статевого, так і іншого соціокультурного одягу. Сучасна мода починає стирати кордони між соціальним статусом, гендером та віком. Адже трансформаційні процеси, що відбуваються у суспільстві, безпосередньо стосуються трансформації культури і зміни у моді, оскільки мода є одним із структурних елементів культури.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.