ЕТИЧНІ ПРОБЛЕМИ РЕСТАВРАЦІЙНОЇ ТА ЕКСПЕРТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244414Анотація
Мета дослідження: висвітлити етичні проблеми та вимоги до реставрації пам’яток історії та культури у практичній роботі музейного реставратора, виявити наукові та методологічні питання у збереженні творів музейного значення, визначити необхідність теоретичного аналізу міжнародних кодексів з реставрації, консервації та експертизи пам’яток. Методологія дослідження ґрунтується на історико-порівняльному методі; методі мистецтвознавчого аналізу для опрацювання історичної, культурологічної, наукової літератури. Наукова новизна одержаних результатів полягає у теоретичному обґрунтуванні висновків щодо меж припустимого реставраційного втручання. Висновки. Наукова реставрація нерозривно пов’язана із всебічним дослідженням пам’яток мистецтва, умов його побутування в культурно-історичному контексті. Розбіжність визначення поняття «реставрація» надає більш точне його формулювання і зосереджує увагу на завданнях і методах реставрації. Опрацювання міжнародних кодексів етики, вітчизняних законів у контексті дослідження таких термінів, як «реставрація», «консервація», «експертиза» показує, що в усіх нормативних документах підкреслюється особлива роль реставратора, який повинен постійно вдосконалювати свою професійну майстерність.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.