ДОЗВІЛЛЯ В КОНТЕКСТІ МИСТЕЦТВОЗНАВЧИХ ПРАКТИК
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244416Анотація
Мета роботи. Стаття присвячена охарактеризуванню дозвілля в контексті мистецтвознавчих практик як фактору розвитку емоційного, інтелектуального і культурного потенціалу особистості й суспільства. Розширення можливостей щодо обґрунтування впливу мистецтвознавчих практик на перетині досліджень мистецтва та нейронауки. Методологія дослідження ґрунтується на міждисциплінарному підході, який передбачає дослідження проблематики при взаємодії та синтезі знань нейронауки і мистецтвознавства, що дозволяє отримати нові фундаментальні результати та об’єднати їх в загальнонаукову картину світу, а також статистичному методі, що полягає у пошуку та вивченні нових знань, що випливають з даних анкетування у дослідницькій роботі при Школі Арт-Експертів, методу узагальнення, який дозволив виявити спільну світоглядну парадигму. Наукова новизна роботи полягає у тому, що вперше проблематика дозвілля була розкрита та синтезована в контексті досліджень, проведених у сфері нейронауки. Вперше здійснено аналіз міждисциплінарного дослідження та визначено механізм впливу мистецтвознавчих практик на розвиток емоційного та інтелектуального потенціалу людини, а також на розвиток мозку та розумової діяльності особистості. Висновки. Дозвілля через мистецтвознавчі практики посідає проміжне місце між особистісним досвідом та освітою, акумулюючи знання про навколишній світ образотворчих форм. Мистецтвознавчі практики як система розвитку через творчі види дозвілля вказують на її синергетичні аспекти, які втілюються в соціально-особистісні характеристики сучасного індивіду. Аналіз міждисциплінарного дослідження, зокрема нейронауки, визначив та обґрунтував сильний вплив мистецтвознавчих практик на розвиток не тільки емоційного та інтелектуального потенціалу людини, а й на розвиток мозку та розумової діяльності.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.