ПІДГОТОВКА ВИКЛАДАЧІВ МУЗИЧНОГО МИСТЕЦТВА У КЛАСІ ВОКАЛЬНОГО АНСАМБЛЮ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244480Анотація
Мета роботи — розглянути методичні аспекти підготовки викладачів музичного мистецтва у класі вокального ансамблю, завдяки якому вони набувають умінь і навичок, що логічно співвідносяться з вокальними і педагогічними, хормейстерськими завданнями їх професійної діяльності. Наголошено, що головною і специфічною складовою фахової компетентності є, передусім, здатність до музично-виконавської діяльності, зокрема вокальної, яка становить основу роботи з музичного розвитку учасників вокального ансамблю чи хорового колективу. Завдання полягає в розкритті основних методичних аспектів, важливих у процесі ансамблевого виконання, зокрема на досягненні узгодженості, врівноваженості всіх компонентів, злагодженого звучання партій, окремих вокалістів, усього колективу під час співу. Методологічну основу статті становлять теоретичні методи аналізу і синтезу, завдяки яким охарактеризовано основні складові, роль кожного з видів ансамблю (інтонаційного, метроритмічного, дикційного), їх органічне поєднання, розкрито особливості окремих видів ансамблю, роль і значення кожного з них. Зазначено, що естрадний вокальний ансамбль має специфічні особливості, які характеризують його як різновид сучасного музичного виконавства. Він репрезентує нову стилістику в популярній музиці, нові форми колективного вокального виконавства (жіночі, чоловічі, мішані; вокально-інструментальні ансамблі, рок-групи і поп-групи тощо). Наукова новизна роботи полягає в зосередженні уваги на методичних прийомах роботи з вокальним колективом, який прагне виробити свою індивідуальну манеру виконання. Висновки. Стрімкий розвиток естрадного вокального виконавства, сольного й ансамблевого сприяв тому, що протягом останніх десятиліть в Україні значно розширилась мережа вищих навчальних закладів з музично-педагогічної підготовки фахівців за спеціальністю «естрадний спів», що передбачає можливість їх фахової діяльності як виконавців у вокальних ансамблях і, водночас, як керівників таких колективів, а це потребує належного методичного забезпечення навчального процесу в закладах вищої професійної освіти.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.