МУЗИЧНА ОСВІТА ЖИТОМИРА ПЕРІОДУ ТВОРЧОСТІ У МІСТІ ВІКТОРА КОСЕНКА (ДО 125-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244490Анотація
Мета статті – дослідження музичної освіти Житомира напередодні та у період творчого шляху у вказаному місті Віктора Косенка. Методологія роботи ґрунтується на застосуванні аналітичного, системного, біографічного методів, за допомоги яких виявлено місце і значення постаті В.Косенка в процесі розвитку музичної культури Житомира під час життя і творчості композитора у цьому місці в період 1918-1929 рр. Метод мистецтвознавчого аналізу дозволив дослідити особливості тенденцій в освітньому музичному рухові того періоду, зокрема соціокультурні та мистецькі чинники формування музичної освіти та її позиціювання в контексті музичного життя вказаного періоду. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше проаналізовано та оцінено рівень розвитку музичної освіти Житомира періоду перебування у місті відомого композитора В.Косенка (1918-1929), що вплинуло на подальший розвиток освітньої та культурної галузей Житомирщини. Висновки. У статті окреслені особливості музичної освіти Житомира напередодні та у період творчості у місті Віктора Косенка. Встановлено, що на початку минулого століття Житомир був одним із важливих культурно-освітніх центрів Правобережної України, де діяли училища й гімназії, духовна і учительська семінарії, а також десятки навчальних закладів різних спеціалізацій. Виявлено, що однією з найперших в Україні у Житомирі відкрилася публічна бібліотека, театр, а також кінотеатри. З’ясовано, що перебування у Житомирі було для В.Косенка унікальною можливістю знаходитися в українському (а не російському чи польському) осередку (після Варшави й Петербургу, де переважала міська культурна традиція, орієнтована різновекторно (не лише українська, а й європейська культура). Для української музики були важливо позиціонувати себе як європейську. Також для був свого роду прихисток для композитора від контролю радянської влади, він мав можливість заглиблюватися у себе, знайти свій стиль.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.