ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ ХОРОВОГО КЛАСУ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОГО ФАХОВОГО МУЗИЧНОГО КОЛЕДЖУ ІМЕНІ ДЕНИСА СІЧИНСЬКОГО
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244493Анотація
Мета роботи. Розкрити засади професійного зростання хорового класу Івано-Франківського фахового музичного коледжу імені Дениса Січинського крізь призму диригентської діяльності його керівників. Окреслити репертуарні знахідки та концертно-фестивальні здобутки колективу. Методологія дослідження полягає у здійсненні системно-хронологічного підходу при аналізі окремих сторінок діяльності колективу, вперше оприлюднених особистих архівних матеріалів автора. Також за допомогою наукового методу об’єднати та скоригувати нові й отримані раніше результати, відтак прослідкувати процес професіоналізації хору коледжу впродовж більш, як 80-літнього існування. Наукова новизна полягає у простеженні й висвітленні етапів творчої практики хорового класу. Вперше здійснено спробу схарактеризувати діяльність навчального колективу коледжу від його заснування й до сьогодні, що дозволяє відтворити цілісну картину його мистецького становлення. Висновки. Впродовж тривалого періоду хоровий клас коледжу очолювали відомі хормейстери, завдяки яким творча молодь має можливість формуватися професійно та популяризувати взірці світової й української хорової музики у краї, різних куточках України та закордоння. Основу репертуару хору складають різножанрові та різностильові твори, однак унікальність фондів колективу полягає в озвученні хорової спадщини Д. Січинського. Таким чином, у культуротворчому процесі Прикарпаття й України студентському академічному хору як учаснику навчального процесу та унікальній концертній одиниці регіону належить вагома роль.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.