СЦЕНОГРАФІЧНА РЕЖИСУРА ЯК ФЕНОМЕН ТЕАТРУ ХХІ СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2021.244498Анотація
Мета роботи. Дослідження пов'язане з процесом асиміляції театральної режисури з професією сценографа як визначальної тенденції розвитку сучасного театру. Методологія дослідження полягає в застосуванні компаративного та історико-динамічного методів. Зазначений методологічний підхід дозволяє проаналізувати формування сценографічної режисури у часі, а також висвітлити алгоритм народження сценографічного образу режисером вистави. Наукова новизна роботи полягає в розширенні уявлень про еволюцію режисури як професії в бік професії сценографа та про виникнення сценічного міксу «сценографічна режисура». Висновки. Сценографічна режисура як продукт історичної еволюції режисерського мистецтва суттєво збагатила образно-філософську та видовищну компоненти театрального твору. Одночасно з цим простежується динамічна тенденція певного вивільнення режисера від полону драматурга, підкорення авторського тексту режисерській концепції вистави. Дослідження феномену новоутворення «сценографічна режисура» сприятиме удосконаленню театральної освіти, корекції освітніх програм театральних навчальних закладів з урахуванням сучасних тенденцій розвитку мистецтва режисури.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.