ЧОЛОВІЧЕ АКАДЕМІЧНЕ ВИКОНАВСТВО 1950–1970-Х РР. (НА ПРИКЛАДІ ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ М. АПУХТІНА, А. БЄЛОВА ТА Г. БАУКІНА)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250266Анотація
Метою публікації стало вивчення мистецьких процесів у середовищі балетних виконавців 1950–1970-х рр. на прикладі творчої діяльності Миколи Апухтіна, Анатолія Бєлова та Генадія Баукіна. Методологія роботи включає використання наступних методів дослідження: загальноісторичного, аналітичного, порівняльного, діалектичного, системного та ін. Наукова новизна публікації полягає в тому, що в ній вперше досліджено професійну культуру у царині чоловічого класичного виконавства другої половини ХХ століття на прикладі фахових здобутків М. Апухтіна, А. Бєлова та Г. Баукіна. Висновки. Художній внесок балетних прем’єрів 1950–1970-х рр. у розвиток української класичної хореографії, розглянутий на прикладі творчості танцівників М. Апухтіна, А. Бєлова та Г. Баукіна полягає у наступному: 1) значному піднесенні професійної культури виконавців за рахунок ускладнення технічної складової та покращення акторської майстерності артистів; 2) створенні високохудожніх образів у нових балетах радянської класики (Б. Асаф’єва, Р. Глієра, А. Крейна, С. Прокоф’єва, А. Хачатуряна, М. Чулакі, В. Юровського та ін.) та хореографічних виставах на національну тематику (В. Гомоляки, К. Данькевича, Г. Жуковського, В. Кирейка, М. Лисенка, А. Свєчнікова, М. Скорульського, Б. Тищенка та ін.); 3) переданні професійного досвіду в процесі педагогічної роботи наступним поколінням українських танцівників.
Ключові слова: М. Апухтін, А. Бєлов, Г. Баукін, чоловічий класичний танець, український балетний театр.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.