ІНТЕРПРЕТАЦІЯ КОДУ ДАНТЕ В МИСТЕЦТВІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250272Анотація
Мета статті полягає у вивченні інтерпретацій коду Данте у художніх зразках різних видів мистецтва. У методології роботи застосовано методи спостереження, моделювання, порівняння, аналізу та синтезу. Наукова новизна роботи полягає в тому, що здійснено аналіз інтерпретацій коду Данте на прикладі образотворчого мистецтва, комп’ютерної гри, мультфільму, музичного оформлення у балетній виставі. Висновки. Код Данте є різновидом культурних кодів, які містять загальновідому інформацію. Метод спостереження застосований для фіксації сприйняття художніх творів з метою вивчення коду Данте. Методи моделювання і порівняння дозволили визначити особливості коду Данте при втіленні у різних жанрах і видах мистецтва. В історії образотворчого мистецтва код Данте інтерпретується як у творчості багатьох художників, так і стає творчим процесом митця з узагальненим змістом творів Д. Аліг’єрі, точним застосуванням кодового імені (С. Далі). Порівнюючи вживання коду Данте у комп’ютерних іграх, мультфільмах, констатуємо, що в образотворчому мистецтві і сучасному відеоряді код Данте відтворюється відповідно змісту творів Д. Аліг’єрі. У історії музики, в музичному оформленні балетної вистави код Данте відтворений в узагальненому виді, де домінує звернення до імені, назви творів Д. Аліг’єрі. У лібрето однойменного київського балету код Данте втілений в двох зверненнях: до історії кохання та фрагментарно і узагальнено до твору «Божественна комедія». Музичний ряд балету «Данте» безпосередньо не пов'язаний з кодом Данте, але є намагання авторів знайти алюзії, ремінісценції до музики композиторів (А. Дворжак, Р. Вагнер, Еціо Боссо).
Ключові слова: код Данте, інтерпретація, балет, образотворче мистецтво, музичне оформлення балетної вистави, комп’ютерна гра, мультфільм.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.