Особливості здійснення соціокультурного проєктування на прикладі музично-циркового арт-проєкту «КОЛО»
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.4.2021.250277Анотація
Метою статті є проведення аналізу музично-циркового арт-проєкту «КОЛО», який має на меті поєднання і взаємодію традиційних та інноваційних мистецьких напрямків шляхом їх інтеграції в спільний та цілісний культурний простір. Особливість роботи полягає в аналізі феномену «соціокультурне проєктування», як воно відображається в мистецькому полі та як впливає на культуру загалом. Доводиться, що у даному контексті відправним моментом культуротворення і формування культурних норм та цінностей виступає діяльність освітнього закладу, яка впливає на розвиток інфраструктури та удосконалення соціально-культурного простору. Завдання роботи: виявити коріння соціокультурного проєктування сучасного євроінтеграційного культуротворення в Україні на основі діяльності Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв; накреслити євроінтеграційні вектори перформативного культуротворення в Україні ХХІ ст; розглянути культуру як умову та засіб вирішення проблем і завдань, які перебувають в інших площинах соціального й індивідуального буття. Методологія. Дослідження спирається на міждисциплінарний підхід з використанням методів історизму, наукової ретроспекції, персонології, джерелознавчого підходу та методу теоретичного узагальнення. Наукова новизна дослідження полягає в тому, що зібрані та систематизовані історичні факти стосовно Київської муніципальної академії естрадного та циркового мистецтв, про її культурну та творчу діяльність, музично-цирковий арт-проєкт «Коло», зокрема. Доведено значимість міжнародної колаборації для подальшого розвитку євроінтеграційних процесів в Україні ХХІ ст., досліджується євроінтеграційне культуротворення в Україні на прикладі музично-циркового арт-проєкту «Коло». Висновки. Всеукраїнські та міжнародні творчі проєкти в контексті соціокультурного проєктування спрямовані на відтворення й збереження культури шляхом інтеріорізації культурних цінностей, на тиражування кращих ідей, залучення новітніх технологій для розвитку культури загалом як основи налагодження міжособистісної та міжнародної комунікації. Створення та підтримка мистецьких проєктів є одним з головних завдань культурної політики стосовно виховання майбутнього покоління громадян з чітко визначеною культурною та національною ідентичністю, що забезпечить подальше зростання культурного потенціалу нації та презентації мистецьких проєктів на міжнародній арені.
Ключові слова: євроінтеграція, соціокультурне проєктування, музично-цирковий арт-проєкт «КОЛО», міжнародна колаборація, Київська муніципальна академія естрадного та циркового мистецтв, музичне мистецтво, циркове мистецтво.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.