Мистецький твір як частина біографії майстра
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2022.262269Анотація
Мета роботи – довести взаємозалежність біографічних подій і творчих досягнень метра, обґрунтувати позицію, що опуси є вагомою часткою життєпису. Методологія дослідження базується на застосуванні низки підходів: аналітичного – опановуючи джерела за темою праці; міждисциплінарного – отримуючи інноваційні відомості з питань літописного дискурсу; системного – всебічно осягаючи означену проблематику; біографічного – студіюючи розмаїті аспекти існування автора; культурологічного – вивчаючи зв’язки суспільних, ментальних явищ в індивідуальній історії персони; герменевтичного – пояснюючи зміст хронік; теоретичного узагальнення – підсумовуючи основні позиції розвідки й ін. Наукова новизна. Вперше у вітчизняній гуманітаристиці художній зразок тлумачиться структурним компонентом літопису митця. Висновки. Біографія майстра – особлива форма репрезентації, інтерпретації його життєтворчої концепції, поданої крізь призму цивілізаційних процесів, особистісних уболівань, громадських надбань. Жанр фіксує найсуттєвіші площини побутування людини, транслює креативну, бутійну, аксіологічну парадигми. Здобутки маестро відображають домінуючі онтологічні концепти, постають значущою складовою хронік. Опус – духовний артефакт, багатоелементний текст, виражений специфічною мовою (вербальною, звуковою, колористичною, символічною, образною тощо), який відтворює розмаїті виміри існування homo sapiens (минуле, теперішнє й майбутнє), тим самим утворює культурний, національний, смисловий поліфонізм. Напрацювання метра віддзеркалюють провідні результати переусвідомлених приватних перепитій, висвітлюють знакові соціальні, політичні, громадські та ін. події. Завдяки цьому вони є конструктивною одиницею не тільки біографії діяча, але і певного середовища, країни, доби тощо.
Ключові слова: біографія майстра, мистецький твір, автор, реципієнт.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.