Свято як чинник формування державної культурної політики
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2022.266073Анотація
Мета роботи – звернення до аналізу свята як важливого чинника формування культурної політики держави для концептуального осмислення трансформації сучасного святкового календаря, його ціннісного ідеологічного потенціалу за сучасних умов російської військової агресії. Методологія дослідження базується на застосуванні загальнонаукових та спеціальних методів пізнання, зокрема аналітичного, методу синтезу, методу узагальнення, що дають змогу дослідити свято як важливий чинник культурної політики держави. Наукова новизна. Наразі бракує наукового аналізу ключової ролі святкових практик у загальній програмі побудови незалежної держави Україна. Наукова новизна роботи полягає в теоретичному узагальненні проблеми трансформації державних свят на сучасному історичному етапі та визначенні категоріальних тверджень, пов’язаних з темою дослідження. Висновки. У результаті проведеного дослідження доведено потребу формування нової культурної державної політики, у стратегії якої важливу роль мають відігравати новітні українські свята. Вони мають суттєво відмежуватись за своїм змістовим навантаженням від святкових практик країни-агресора з її регресивними наративами. Наразі перед фахівцями галузі культури постає вимога сміливих експериментів, пошуку нових форм, покликаних формувати європейські ціннісні орієнтири й водночас зберігати традиційні, національні особливості. Новітні свята мають являти собою більш складний високоорганізований рівень синтезу пропаганди українських цінностей засобами сучасного та традиційного мистецтва. Організацію народних свят та видовищ мають взяти на себе творчі працівники, які прагнуть віднайти нові форми та жанри мистецтва, визначити шляхи найбільш емоційних та дієвих форм побудови культурної державної політики. Суттєві зрушення можуть відбутись за умови ефективної взаємодії вповноважених державних органів, що сприяють культурно-мистецьким процесам, і креативних свідомих українців. Українське суспільство потребує якісної культурної промоції шляхом запровадження нових святкових практик. Це підвищить роль свят у державній культурній політиці, а науковців стимулюватиме їх досліджувати.
Ключові слова: свято, культурна експансія, державні свята, святкові практики.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.