МИСТЕЦЬКА ОСВІТА В УМОВАХ ГЛОБАЛІЗАЦІЇ ТА КУЛЬТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ СУЧАСНОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277628Анотація
Мета статті – розглянути виклики та можливості, що постають перед мистецькою освітою в контексті глобалізації та культурних трансформацій сучасності. Методологія дослідження ґрунтується на застосуванні аналітичного методу, синтетичного, культурологічного, що дало змогу комплексно розглянути означену проблематику та сформулювати обґрунтовані висновки. Наукова новизна полягає в систематизації та узагальненні основних тенденцій і проблем розвитку мистецької освіти, опосередкованої процесами глобалізації та культурних трансформацій сучасності. Висновки. На основі дослідження тенденцій розвитку мистецької освіти в умовах глобалізації, їх відповідності вимогам сучасного інформаційного простору окреслено перспективи розвитку мистецької освіти, що полягають у поглибленні міждисциплінарних зв’язків, інноваційності, креативності, застосуванні в практиці інформаційних технологій, що дасть можливість поєднувати теоретичний (науковий) і творчий компоненти в процесі навчання. У статті стверджено, що мистецька освіта повинна бути адаптована до викликів глобалізації та культурних трансформацій, щоб відповідати вимогам сучасного світу.
Ключові слова: мистецька освіта, культурні трансформації, креативність, творчість, глобалізація, заклади освіти.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.