NFT ЯК СИМБІОЗ СУЧАСНОГО DIGITAL ART ТА ТЕХНОЛОГІЇ БЛОКЧЕЙН
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277631Анотація
Мета роботи – дослідити вплив NFT на цифрове мистецтво та його значення для культури загалом. Методологія роботи ґрунтується на застосуванні діалектичного методу, що дає змогу розкрити специфіку створення цифрових творів мистецтва в симбіозі з технологіями блокчейн. Наукова новизна одержаних результатів полягає в з’ясуванні трансформованих функцій цифрового мистецтва під впливом NFT: звернено увагу на сучасне мистецтво, дослідження цифрових торгових майданчиків як культурного феномену та формування особливого простору комунікації між митцями. Висновки. Охарактеризовано твори мистецтва, які створені з використанням NFT, наведено опис нової тенденції сучасного криптомистецтва, що є цифровим мистецтвом, яке розглянуто як фізичне мистецтво через можливість підтвердити право власності на твір. Вказано можливості та обмеження розвитку NFT-ринку. Відтак NFT-ринок може стати двигуном сучасного мистецтва, оскільки створює баланс між мистецтвом і технологіями. Визначено, що під впливом сучасних технологій та NFT змінюється культура, зокрема цифрове мистецтво як напрям у культурі. Цифрове мистецтво в поєднанні з технологіями блокчейну формує особливу культурну практику, є залежним від розвитку технології і реагує на інтернет не тільки як середовище, а і як технологічно залежну, соціокультурну, політичну й економічну екосистему, що транслює культурні коди.
Ключові слова: цифрове мистецтво, NFT-ринок, NFT (невзаємозамінний токен), технологія блокчейн.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.