ОРГАНІЗАЦІЯ ТУРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В ПРИРОДНИХ ЛАНДШАФТАХ ПОВОЄННОГО ПЕРІОДУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277637Анотація
Метою роботи є дослідити та обґрунтувати зміст туристичної діяльності в природних ландщафтах, зокрема на основі спелеологічних ресурсів, у повоєнний період. Методологічну основу дослідження склали принципи соцiокультурнoгo та полісистемнoгo аналiзу, порiвняльний і структурно-системний методи наукового пізнання, що дають можливість розглянути напрями розвитку туризму в поствоєнний час і з’ясувати специфіку організації туристичної діяльності в спелеологічних ландшафтах. Наукова новизна статті полягає в актуалізації уваги на рекреаційних заняттях у природних комплексах, зокрема спелеологічних, оскільки спелеологічний вид туризму в умовах війни та в післявоєнний час можна розглядати як природну модель зняття емоційного стресу, адаптації до незвичних умов та профілактики негативних змін у фізичному та психічному здоров’ї. Висновки. Заняття різними формами туристичної рекреації в природних ландшафтах повоєнного періоду має відбуватися на засадах збереження навколишнього середовища та знайомства з місцевими культурними традиціями. При проєктуванні туристично-рекреаційних парків на базі спелеологічних та спелестологічних об’єктів набір функціональних зон визначають, відповідно до соціокультурних і природних особливостей території.
Ключові слова: туристична діяльність, природні ландшафти, спелеологічні об’єкти, повоєнний період.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.