ДИТЯЧИЙ БЛОГІНГ ЯК ЧИННИК КУЛЬТУРНИХ ТРАНСФОРМАЦІЙ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277642Анотація
Мета роботи – з’ясувати значення дитячого блогінгу для соціалізації та формування особистісних якостей дітей, виявити вплив цього феномену на трансформацію культурних форм. Методологія дослідження базувалася на використанні загальнонаукових методів: аналізу і синтезу – задля опрацювання джерельної бази статті; а також конкретнонаукових, зокрема семіотичному, що дало змогу з’ясувати механізм виникнення кіберкультури, і діахронно-синхронному: дитячий блогінг розглянуто як в історичному розвитку з культурологічною інтерпретацією результатів, так і лінійно – в одному історичному проміжку часу. Наукова новизна. З’ясовано, що дитячий блогінг на сьогодні є одним із визначальних чинників становлення дітей як особистостей і зумовлює появу нових форм культури, зокрема кіберкультури. Висновки. Культура передбачає передачу від одного покоління наступному історично набутих правил поведінки, духовних і матеріальних цінностей для збереження та розвитку суспільства. Раніше це забезпечувало безпосереднє спілкування поколінь. Нині молодь балансує між двома реальностями – соціальною та віртуальною, тож часто набуває соціальний та культурний досвід насамперед в інтернеті. Блоги помітно визначають уподобання сучасних дітей, формуючи їхню культурну самосвідомість і міжкультурну компетентність, – і надалі такий процес набуватиме ще більших масштабів. Це зумовило появу нового покоління – носіїв кіберкультури, тобто інформаційної культури, що як нова культурна модель актуалізує якісно новий світогляд з відповідними ціннісними установками, морально-етичними нормами, соціальними ролями та моделями поведінки людини в соціумі.
Ключові слова: дитячий блогінг, кіберкультура, інформаційна культура, міжкультурна компетентність, соціальна та віртуальна реальність, інтернет.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.