МИСТЕЦЬКА СПАДЩИНА ОСИПА КУРИЛАСА: БАТАЛЬНИЙ ЖАНР
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277661Анотація
Мета статті – проаналізувати батальну творчість Осипа Куриласа в лавах Українського січового стрілецтва. Методологія дослідження базується на принципах історизму, неупередженості та достовірності викладених результатів, а також на загальнонаукових і спеціальних методах дослідження, серед яких аналізу, синтезу, узагальнення, описовий, системний, біографічний та ін. Відповідно до домінуючої в посткласичній науці парадигми системності вони інтегровані з різних наукових напрямів: мистецтвознавства, культурології, історії. Така міждисциплінарна методологія дала змогу виявити основну тематику та ціннісно-сенсові константи батальної творчості О. Куриласа в лавах Українських січових стрільців. Наукова новизна дослідження полягає в культурно-історичному та мистецтвознавчому аналізі батальної творчості О. Куриласа, що значно розширює уявлення про його творчість та визначає актуальність його мистецького спадку для сучасного мистецтва в руслі посилення інтересу до батального образотворчого мистецтва. Висновки. Осип Курилас та його митці-побратими зробили неоціненний внесок у розвиток образотворчого мистецтва, зокрема в батальний живопис та жанр портрета. Батальний спадок О. Куриласа (графіка, живопис) – це не просто твори образотворчого мистецтва, а й безцінний історико-документальний матеріал. Завдяки реалізму батальну творчість О. Куриласа, як й інших січових художників, можна назвати своєрідною документальною фіксацією подій періоду Визвольних змагань, яку за правдивістю, скрупульозністю і точністю зображень можна поставити в один ряд із сучасною фотографією. Велике значення їхня творчість не лише має для збереження пам’яті про тих, хто загинув за волю України, а й слугує наочним підтвердженням сміливості, незламності й одвічного прагнення нашого народу до побудови Незалежної України.
Ключові слова: Осип Курилас, батальний жанр, живопис, образотворче мистецтво, Українські січові стрільці.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.