ТВОРЧА ПОСТАТЬ ВАЛЕРІЯ МАТЮХІНА: ДО 45-РІЧЧЯ СТВОРЕННЯ «КИЇВСЬКОЇ КАМЕРАТИ»
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2023.277684Анотація
Мета роботи ‒ пошук нової інформації стосовно історії «Київської камерати», життєвого та творчого шляху Валерія Матюхіна ‒ видатного українського піаніста, музично-громадського діяча, а також диригента, художнього керівника й генерального директора цього колективу. В основу методології дослідження покладено історико-біографічний та історико-культурологічний методи. Наукова новизна запропонованої статті полягає в тому, що більшу частину наведеної інформації подано безпосередньо «з перших вуст» і вперше. Переважно це стосується окремих епізодів біографії В. Матюхіна, пов’язаних з його учнівськими та студентськими роками, педагогами, поглядами на виконання сучасної музики й диригентське мистецтво. Стаття написана в доволі не типовому для наукового викладу форматі, основу якого становить пряма мова головного героя, яка готується або доповнюється відповідними роз’ясненнями автора статті, зробленими вже постфактум. Автор статті більше двох десятиліть (з квітня 2001 року) працює у складі цього колективу й знає його ізсередини. Але оскільки музика є все ж таки мистецтвом невербальним, яке «говорить саме за себе», то за ці роки накопичилося досить багато питань стосовно історії оркестру взагалі та творчого шляху В. Матюхіна зокрема – питань, досі не висвітлених у музикознавстві. Тому з нагоди зазначеної ювілейної дати ми вирішили поговорити з Валерієм Олександровичем і винести цю розмову на загал. Висновки. Здійснене дослідження підтверджує, що величезна заслуга в успішності «Київської камерати» належить В. Матюхіну. Більшість перспектив колективу з’являлося завдяки магнетизму його особистості, заснованому знов-таки на глибинному знанні та розумінні сутності своєї професії, високій внутрішній культурі та величезній скромності. Саме тому в процесі спілкування з Маестро ми ще раз переконалися в тому, що дослідження діяльності видатного колективу необхідно починати з вивчення творчої постаті В. Матюхіна.
Ключові слова: українська інструментальна музика, В. Матюхін-диригент, «Київська камерата», творчість Є. Станковича, додекафонія.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.