КРЕАТИВНІСТЬ У МИСТЕЦЬКІЙ ОСВІТІ ЯК СЕРЕДОВИЩЕ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОФЕСІЙНОГО І ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2023.286868Анотація
Мета статті – розглянути питання креативності в сучасній мистецькій освіті, що формує цілісне середовище, у межах якого стає можливою реалізація професійного і творчого потенціалу особистості. Методологія дослідження ґрунтується на системному та ціннісному підходах, а також на застосуванні аналітичного методу, синтетичного, культурологічного, що дало змогу комплексно розглянути означену проблематику й отримати відповідні результати дослідження. Наукова новизна полягає в теоретичному осмисленні питань формування і розвитку креативності та креативного середовища мистецьких закладів освіти, що сприяє реалізації творчого потенціалу особистості та набуттю професійних компетентностей. Висновки. У результаті проведеного дослідження з’ясовано підвищення ролі компоненту креативності у формуванні цілісного простору мистецької освіти, а також трансформування парадигмальності у сфері освіти на основі загальних принципів гуманітаризації та культурологізації, що ґрунтуються на всебічному осмисленні буття людини у світі, її взаємовідносин з навколишнім середовищем та ціннісними вимірами особистісного розвитку. Доведено, що розвиток творчого потенціалу особистості здійснюється під впливом креативного середовища, що, своєю чергою, стає і умовою, і результатом діяльності творчої особистості. Основу креативності становить внутрішній потенціал особистості, її професійна самореалізація та здатність генерувати нові знання, що значною мірою формується в середовищі мистецької освіти. Відповідно, заклади мистецької освіти мають потенціал для формування та / або перетворення на креативні хаби для навчання та створення відкритого креативного середовища в процесі творчої діяльності, де відбувається створення інноваційного продукту та креативізація простору.
Ключові слова: креативність, мистецька освіта, креативний простір, творча особистість, креативне середовище, заклади мистецької освіти.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.