Сучасна фестивальна та конкурсна діяльність національних опер Києва, Одеси та Львова: соціокультурний контекст
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2023.286872Анотація
Мета роботи – порівняння фестивально-конкурсної діяльності оперних театрів у соціокультурному контексті (на прикладах національних опер Києва, Одеси та Львова останніх років). Методологія дослідження базується на міждисциплінарному підході, який включає знання з культурології, мистецтвознавства та менеджменту соціокультурної діяльності. Провідним методом статті є порівняльний аналіз, оскільки ми намагалися порівняти та висвітлити основні форми фестивально-конкурсної діяльності досліджуваних театрів та їх соціокультурний контекст. Наукова новизна дослідження полягає в порівняльному аналізі фестивально-конкурсної діяльності оперних театрів у соціокультурному контексті (на прикладах національних опер Києва, Одеси та Львова останніх років). Висновки. Розглянувши фестивальну та конкурсну діяльність досліджуваних театрів за період 2020–2023 року, виділимо таку основну тенденцію в цьому аспекті функціонування – курс відходу від закритості («негнучкості») театру до відкритого артдискурсу завдяки міжнародному партнерству, спільним проєктам та співпраці з іншими мистецькими колективами України – театри виступають дискусійною культурологічною та артплатформою в соціокультурному та професійному просторі.
Ключові слова: цінність, національна культура, національне надбання, фестиваль, опера, балет, конкурс, театр.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.