ДІЯЛЬНІСТЬ НАЦІОНАЛЬНОЇ СПІЛКИ ХУДОЖНИКІВ УКРАЇНИ В РОЗВИТКУ ТА ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ УКРАЇНСЬКОГО МИСТЕЦТВА В УМОВАХ ВІЙНИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2023.286881Анотація
Мета роботи – розглянути основні засади та діяльність Національної спілки художників України (далі – НСХУ) та Київської організації Національної спілки художників України (далі – КОНСХУ) на сучасному етапі, виявити актуальні питання щодо розвитку та популяризації українського мистецтва, зокрема в період повномасштабної війни. Методологія дослідження полягає в застосуванні системного та культурно-історичного підходів, поєднаних із такими методами, як, мистецтвознавчий, аналізу, синтезу, узагальнення, опису та порівняння, що в сукупності дало можливість досягнути обґрунтованих результатів дослідження. Наукова новизна роботи полягає в тому, що вперше розглянуто й подано короткий аналіз діяльності НСХУ та КОНСХУ в умовах розгорнутої повномасштабної війни та виявлено культуротворчий і аксіологічний потенціал в діяльності спілки та пропагуванні надбань сучасних українських митців, утвердження національної ідентичності, української культури та мистецтва, що в умовах війни є не лише об’єднавчим чинником, але й засобом висловлення громадянської позиції. Висновки. В результаті проведеного дослідження встановлено, що діяльність КОНСХУ має не меті не лише всебічний розвиток і підтримку митців, яких об’єднує спілка, але й формування й популяризацію художніх досягнень і надбань, творчих пошуків і новацій, які репрезентує сучасне українське мистецтво. На основі аналізу творчих акцій, виставок, інших культурних практик НСХУ та КОНСХУ виявлено культуротворчий і аксіологічний потенціал в діяльності спілки, що проявляється в ретрансляції художніх і культурних цінностей, притаманних українському мистецтву, яке особливо в період війни зусиллями митців НСХУ та КОНСХУ спрямоване на об’єднання громадянського суспільства у боротьбі з російською агресією, а також у питаннях практичної волонтерської діяльності, що є надзвичайно важливою складовою у формування національної свідомості і патріотизму.
Ключові слова: Національна спілка художників України, Київська організація Національної спілки художників України, українське мистецтво, національна школа живопису, тематична картина, історичний живопис, війна, військова агресія, художники.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.