НАУКОВА ТВОРЧІСТЬ П. СОКАЛЬСЬКОГО: КЛАСИЧНІ ОЗНАКИ ТА НЕКЛАСИЧНІ ПРОЯВИ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2023.286891Анотація
Мета роботи — віднайти «прояви науковості» в фундаментальній праці П. Сокальського в контексті тогочасного стану розвитку наукових знань як таких, розбудови української музичної науки. Методологія дослідження виявляється у використанні спеціально-історичного (компаративного та історико-типологічного), гносеологічного та узагальнюючого методів аналізу. Наукова новизна полягає в тому, що вперше в українській музикології здійснено спробу аналізу індивідуального наукового здобутку вченого в контексті характерних рис класичного та некласичного періодів у розвитку науки останньої чверті ХІХ ст. Обґрунтовано, що дослідження П. Сокальського втілює ознаки періоду першого та демонструє прикмети наступного — некласичного — етапу її розвитку. При тому має питомо національну рису — спрямованість на пошук національної своєрідності музики, прикмет на-ціонального музичного стилю. Висновки. Аналіз капітального дослідження довів, що його Автор, матеріалізувавши стан української музикології в другій половині ХІХ ст., увійшов у її історію як один із фундаторів ідеалів та норм наукового мислення, наукових підходів і об’єктивних методів дослідження. Він також намітив конкретні перспективні напрями подальших дослідницьких інтересів.
Ключові слова: історія української музикології, класичний та некласичний періоди, індивідуальна наукова творчість.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.