ЯГЕЛЛОНСЬКА ТРАДИЦІЯ В ПОЛЬЩІ ТА ЇЇ ПРОЄКЦІЯ В СТРУКТУРІ ПОЗНАНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ (1922–2023 роки)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.2.2023.286896Анотація
Мета роботи – проаналізувати діяльність кафедри музикології Позанського університету у руслі ягеллонської традиції Польщі в оригінальному переломленні засад європейської музичної академічної освіти від часу її заснування (1922 р.) до початку ХХІ ст. Методологія дослідження полягає в застосуванні біографічного методу (вивчення життєвого шляху відомих представників познанської музикологічної школи); джерелознавчого (опрацювання наукових праць із зазначеної проблематики); музикознавчо-аналітичного методу — для вивчення окремої стильової типології та історіографічних надбань. Наукова новизна роботи полягає у виокремлені культурного феномену ягеллонства у зв’язку з особливостями заснування і функціонування музикологічної кафедри у Познанському університеті. Висновки. Дослідження дало змогу простежити шлях становлення музикології як науки та навчальної дисципліни у Познані у руслі ягеллонської традиції Польщі в оригінальному переломленні засад європейської музичної академічної освіти від часу її заснування (1922 р.) до початку ХХІ ст. Очолювана Л. Камєнським кафедра музикознавства була єдиним науковим підрозділом у Польщі, де велися дослідження в галузі етномузикології. Ця кафедра першою в країні розгорнула музикознавчу діяльність щодо систематизації збору та обробки польської народної музики на основі живого матеріалу. При кафедрі було засновано регіональний фонографічний архів. Діяльність Л. Камєнського та А. Хибінського зумовила появу плеяди польських музикологів та істориків музики, які були виховані на засадах навчально-наукової методології європейської академічної освіти. Це було покоління музикознавців, які отримали ґрунтовну фахову освіту європейського зразка у себе на батьківщині.
Ключові слова: ягеллонська культурна традиція, Інститут музикології Університету імені Адама Міцкевича в Познані, музикологічна освіта.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.