ФОРМУВАННЯ КОЛЕКЦІЇ ФРАНЦУЗЬКОЇ ПОРЦЕЛЯНИ У НАЦІОНАЛЬНОМУ МУЗЕЇ МИСТЕЦТВ ІМЕНІ БОГДАНА ТА ВАРВАРИ ХАНЕНКІВ: АНАЛІЗ АРХІВУ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2023.289834Анотація
мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків у Києві; вивчити наявні архівні документи, які стосуються збірки Богдана Ханенка та пізніших надходжень творів декоративного мистецтва до фондів музею; проаналізувати музейну політику радянської влади 1920 – 1950х років на прикладі Музею Ханенків. Методологія дослідження ґрунтується на використанні методів: джерелознавчого – для систематизації й класифікації архівних джерел, порівняльно-аналітичного – для ідентифікації творів мистецтва. Наукова новизна дослідження полягає у систематизації архівних даних щодо формування колекції французької порцеляни в Музеї Ханенків; узагальненні основних культурно-історичних умов становлення збірки порцеляни. Висновки. Третина сучасної колекції французької порцеляни була зібрана засновниками музею Богданом та Варварою Ханенками наприкінці XIX – на початку XX століття, друга частина надійшла в музей у 1927 році з ленінградського відділення Державного музейного фонду (до 1919 року це були експонати приватних колекцій), третя частина – пізні надходження 1930 – 1950-х років, переважно з Київського музею російського мистецтва (сьогодні Національний музей «Київська картинна галерея»). Визначити походження решти предметів на сьогодні видається неможливим через брак документів.
Ключові слова: Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, порцеляна, історія колекціонування, формування фонду музею.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.