ТРАДИЦІЙНІ ТА ІННОВАЦІЙНІ ЗАСАДИ У ВИКОНАВСЬКІЙ ПРАКТИЦІ КАПЕЛИ БАНДУРИСТІВ «СОНЦЕ» ХНУМ ІМ. І. П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО (ДО 25-РІЧЧЯ ТВОРЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2023.289845Анотація
Мета роботи полягає у визначенні традиційних та інноваційних засад в виконавській практиці капели бандуристів «Сонце» ХНУМ ім. І. П. Котляревського. Методологія дослідження обумовлена аналізом усталених та новітніх виконавських прийомів в мистецькій діяльності колективу та застосуванням наступних наукових підходів таких як: емпіричний, на основі спостережень та опрацювання фактологічного матеріалу; аналітичний для виявлення рівня розробленості заявленої теми в науковій літературі та порівняльний, який використано в розкритті стилістичних відмінностей творчості інших бандурних гуртів. Наукова новизна. Вперше в теоретичній площині подається аналіз традиційних та інноваційних засад у виконавській практиці капели бандуристів «Сонце» ХНУМ ім. І. П. Котляревського. Висновки. Виконавська практика капели бандуристів «Сонце» ХНУМ ім. І. П. Котляревського є важливою складовою у розвої та популяризації бандурного мистецтва Харкова та народно-інструментальної культури України в цілому. Традиційні підходи в творчості колективу, яскраво виражені в репертуарі національно-патріотичного спрямування, орієнтовані на збереження в вітчизняній музичній культурі духовних ідеалів та вищих моральних цінностей нашого народу. Використання сучасних інноваційних засад, які втілено шляхом художньо-образних прийомів та новітніх виражальних засобів, створення сучасних візуальних форм – відеокліпів є характерною ознакою динамічного розвитку капели та її впливу на збагачення та оновлення мистецьких форм в бандурному мистецтві сьогодення. Творча діяльність «Сонце» демонструє інтенсивний розвиток функціонування, зокрема в концертній сфері міського та всеукраїнського рівнів, водночас, сприяє піднесенню вагомості бандурної традиції в музичному житті Харкова та позитивно впливає як на підвищення професійного сценічного рівня учасниць колективу, так і на збагачення й наслідування іншими бандурними гуртами креативних виконавських підходів капели.
Ключові слова: виконавська практика, капела бандуристів, традиційні та інноваційні засади, ансамблеві бандурні форми.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.