ТВОРИ А. СКАРЛАТТІ ЯК ТРІУМФ КРАСИ Й ДОБРОДІЙНОСТІ (НА ПРИКЛАДІ АНАЛІЗУ ОПЕРИ «ГРІЗЕЛЬДА»)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.3.2023.289853Анотація
Метою дослідження виступає виявлення християнсько-церковних засад морально-етичних чинників сюжетних і композиційних колізій опери-seria, а також розпізнавання в образних і драматургічних позиціях спадкоємності від агіографічного підходу сюжетики містерій та літургічних драм – на прикладі «Грізельди» А. Скарлатті. Методологічною основою виступає інтонаційний підхід школи Б. Асаф’єва в Україні від єдності музики і мовлення із спиранням на історично-компаративний, герметичний і міждисциплінарний методи дослідження, як то маємо в роботах Д. Андросової, О. Маркової, О. Муравської та ін. Наукова новизна роботи закладена новизною перегляду релігійної основи опери-seria А. Скарлатті як здобутку митця і відповідної оцінки надіндивідуальної лірики bel canto в «Грізельді» як величного надбання релігійно налаштованого Майстра. Висновки. Ствердження адраматичної основи постановок опер А. Скарлатті засвідчує містеріальний стрижень його оперного мислення, що спричинює надіндивідуальні риси ліриці, що домінує в його композиціях і надає надособистісного значення чеснот героїні опери «Грізельда», що в демонстрації надсмиренності поведінки і дій демонструє житійну високість сценічного її обрису.
Ключові слова: А. Скарлатті, опера «Грізельда», опера-seria, релігійна основа, оперне мислення, сценічний обрис.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.