ІНСТУЦІОНАЛЬНИЙ ПОСТУП ТА МЕНЕДЖМЕНТ ОЛЕГА ТИМОШЕНКА ВІД МОНОВИШУ ДО ЗАКЛАДУ ВИЩОЇ ОСВІТИ УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ЗРАЗКА
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2024.302041Анотація
Мета дослідження – розглянути умови інстуціонального поступу та менеджменту Олега Тимошенка від моновузу до вищого навчального закладу університетського зразка. Методологія дослідження складає основоположні методи наукових досліджень, а саме: джерелознавчий, теоретико-аналітичний, історичний та метод узагальнення. На основі сучасного наукового погляду уточнено поняття інституційного розвитку культури, музичної освіти, мистецьких шкіл та музичної освіти на прикладі науково-освітньої діяльності та адміністративної роботи ректора О. С. Тимошенка. Отримані результати дозволили краще зрозуміти процеси, що відбувалися в культурному середовищі України. Наукова новизна У статті розкрито процес інституційної еволюції музичної освіти Київської консерваторії в період ректорства О. Тимошенка. В результаті дослідження було хронологічно вибудувано основні етапи становлення та розвитку консерваторії як провідного закладу музичної освіти в суспільно-історичних та культурно-мистецьких процесах України, а також з’ясовано місце і роль академії у формуванні сучасної національної системи музичної освіти. Висновки Використовуючи інстуційні засади, методом залучення провідних українських корифеїв мистецтва, розширенням кафедральних спеціальностей та напрямків освітньої діяльності, Київська консерваторія набула статусу Академії. Інтеграційні процеси, що відбувались між ВУЗами, закладами культури та міжнародними інституціями, втілювалися завдяки організаторським та менеджерським якостям ректора О. Тимошенка. Попри не популярні управлінські кроки, він зміг зберегти та забезпечити функціонування трупи оперної студії, завдяки тісним зв’язкам з театральними закладами відновилась та розширилась студійна репертуарна політика. Важко переоцінити багаторічний вклад та наполегливу працю Олега Тимошенка в умовах історичних та культурологічних змін становлення української державності та вітчизняного мистецтва.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.