ВПЛИВ ЦИФРОВОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ НА КУЛЬТУРНО-ДОЗВІЛЛЄВУ ДІЯЛЬНІСТЬ УКРАЇНСЬКИХ СКАНСЕНІВ У ПЕРШІЙ ЧВЕРТІ ХХІ СТОЛІТТЯ
DOI:
https://doi.org/10.32461/2226-3209.1.2024.302042Анотація
Мета роботи – охарактеризувати зміни в культурно-дозвіллєвій діяльності скансенів в Україні через призму цифрової трансформації, охарактеризувати діяльність скансенів у нових культурно-соціальних умовах. Методологія дослідження передбачає загальнонаукові принципи систематизації та узагальнення, які дозволили проаналізувати й визначити аспекти трансформації культурно-дозвіллєвої діяльності скансенів у сфері цифровізації. Мета й завдання публікації зумовили також застосування аксіологічного підходу, що дало можливість визначити роль скансенів у реалізації культурно-дозвіллєвої діяльності та її трансформаційних проявів через призму цифровізації. Застосування аналітичного методу сприяло окресленню концептуальних засад подальших наукових перспектив дослідження культурно-дозвіллєвої діяльності скансенів у ХХІ столітті і аналізу впливу цифрової трансформації на культурно-дозвіллєву діяльність скансенів у першій чверті століття. Принципи об’єктивності та достовірності склали методологічний базис при аналізі впливу цифровізації та трансформацію культурно-дозвіллєвої діяльності у досліджуваний період. Наукова новизна полягає в окреслені аспектів культурно-дозвіллєвої діяльності скансенів в Україні в умовах впливу цифрової трансформації культурної сфери, визначенні подальших перспектив досліджуваної проблематики. Висновки. Завдяки процесам цифровізації збільшується кількість інтерактивних музейних програм та проєктів, що робить відвідування скансенів і ознайомлення з їх культурно-дозвіллєвою діяльністю доступнішим для населення. При цьому широко поширені та розвивають їх акаунти у соціальних мережах, застосування онлайн-екскурсій із електронним супровідним матеріалом, аудіо гіди, QR-коди та інші пристрої, які допомагають у впізнанні та засвоюванні інформації користувачам. Але, трансформація прояву культурно-дозвіллєвої діяльності скансенів у ХХІ столітті має свої негативні та позитивні аспекти. Але оцифрування колекцій музеїв є надійним способом зберегти твори культури і традицій на майбутнє.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
3.Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи.