РОЛЬ ЛАТЕРАЛЬНОГО МИСЛЕННЯ У НАВЧАННІ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ ПРОФЕСІЙНОГО СПРЯМУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.17721/2663-0303.2020.5.03Анотація
Метою статті є дослідження ролі латерального мислення у навчанні іноземних мов й зокрема англійської професійного спрямування. Концепцію навчання англійської мови професійного спрямування, що спирається на систему латерального мислення Де Боно та адаптаціях Ф. Котлера та Де Беса, розроблено авторами статті в контексті університетського курсу магістерської програми за спеціалізацією «Середня освіта». Ідея авторів вдосконалити мовденнєві уміння за допомогою симуляції участі в міжнародної проектах призвела до переходу від відтворення знань до їх креативної трансформації у процесі навчання іноземної мови. Застосування прийомів латерального мислення, зокрема альтернативного фокусу, несподіваного вибору, маніпулятивного спотворення інформації, провокації, спеціально створеного конфлікту, заперечення загально прийнятої ідеї, образної вербалізації, незвичної метафори тощо перетворює навчальний процес англійської мови професійного спрямування на пошук нетрадиційного та творчого способу вирішення професійних проблем. Дослідження, представлене в статті, спирається на експериментальне навчання студентів першого курсу магістерської програми (n = 33), які визнали позитивний вплив прийомів латерального мислення на загальний рівень комунікативної компетентності. З дослідження випливає, що прийоми латерального мислення сприяли вдосконаленню мовленнєвих умінь, і критичного та креативного мислення, а також покращенню навчальних досягнень студентів з дисципліни.
Ключові слова: прийоми латерального мислення, міжнародна проектна діяльність, трансформація знань
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Олеся Любашенко, Тамара Кавицька
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Політика охорони авторських прав відповідно до умов ліцензії: Creative Commons Attribution-NonCommercial (Атрибуція-Некомерційне використання) 4.0 Міжнародна (CC BY-NC 4.0).
Автори, що публікують свої статті в журналі "Ars Linguodidacticae" (журналі відкритого доступу) зберігають за собою такі права:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї статті та надають журналу "Ars Linguodidacticae" право першої публікації рукопису своєї статті на умовах ліцензії Creative Commons (CC BY-NC 4.0) Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на автора оригінальної роботи та першу оригінальну публікацію в журналі "Ars Linguodidacticae". Інформація про збереження права на авторство надається на титульній сторінці статті.
- Автори зберігають за собою право укладати окремі угоди на неексклюзивне розповсюдження своєї статті у тому вигляді, в якому вона була опублікована в журналі "Ars Linguodidacticae" (наприклад, розміщувати статтю в електронних бібліотеках, архівах та каталогах або публікувати у складі інститутських збірників та монографій), за умови обов'язкового повного посилання на першу оригінальну публікацію в журналі "Ars Linguodidacticae".
- Політика журналу "Ars Linguodidacticae" дає змогу та заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському репозитарії або на персональному сайті) рукопису роботи як до її подання до редакції, так і під час її редакційного опрацювання, оскільки це сприяє продуктивній науковій дискусії та позитивно позначається на оперативності й динаміці цитування статті.
Редакція журналу зберігає за собою видавничі права на:
- зверстані оригінали статей та весь номер журналу;
- оформлення журналу, а також оригінальні ілюстративні та додаткові матеріали;
- репринтні перевидання журналу в друкованому та електронному вигляді.
Політика охорони авторських прав провадиться відповідно до умов ліцензії: Creative Commons Attribution-NonCommercial (Атрибуція-Некомерційне використання) 4.0 Міжнародна (CC BY-NC 4.0).
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, прочитайте повний текст Публічної ліцензії CC BY-NC 4.0
Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.