ФОРМУВАННЯ ІНШОМОВНОЇ КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ІЗ ВИКОРИСТАННЯМ ТЕХНОЛОГІЙ ПРОБЛЕМНОГО НАВЧАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.17721/2663-0303.2017.1.02Ключові слова:
іншомовна комунікативна компетентність, майбутні вчителі, технологія, проблемне навчання, проблемна задача, вмінняАнотація
У статті схарактеризовано сутність технологій проблемного навчання та обґрунтовано умови методично корректного їх використання для формування іншомовної комунікативної компетентності майбутніх учителів: орієнтування на особистість студента, його інтереси, цілі; акцент на розвиток навчально-стратегічної компетентності; використання комунікативно-пошукових, пізнавально-пошукових культурознавчих, пізнавально-дослідницьких (лінгвістичних і педагогічних) проблемних задач для оволодіння мовленнєвими, лінгвосоціокультурними, навчальними знаннями, навичками і вміннями; використання задачі з зростаючою мовленнєво-мисленнєвою, інтелектуальною та комунікативною складністю; поступове підвищення рівня проблемності; поступовий перехід від визначення проблеми викладачем до самостійної постановки проблеми студентами та її самостійного вирішення.
https://doi.org/10.17721/2663-0303.2017.1.02
Посилання
Evans, Virginia and Dooley, Jenny. Upstream Proficiency. Student’s book. Express Publishing, 2002. Print.
Kolesnikova, I. L. and Dolgina, O. A. “Anglo-russkii terminologicheskii spravochnik po metodike prepodavaniya inostrannykh yazykov (English-Russian Thesaurus of Foreign Language Education Terms)”. Saint Petersburg: Izdatelstvo «Russko-Baltiiskii informatsionnyi tsentr «BLITs»», «Cambridge University Press», 2001. Print.
Konysheva, Angelina V. “Sovremennye metody obucheniya angliiskomu yazyku (Modern Methods of English Language Teaching)”. Saint Petersburg: KARO, Minsk. : Izdatel’stvo «Chetyre chetverti», 2005. Print.
Safonova, Viktoriya V. “Izuchenie yazykov mezhdunarodnogo obshcheniya v kontekste dialoga kul’tur i tsivilizatsii (Learning Languages of International Communication inthe Context of the Dialogue of Cultures and Civilizations)”. Voronezh: ISTOKI, 1996. Print.
Safonova, Viktoriya V. “Problemnye zadaniya na urokakh angliiskogo yazyka v shkole (Problem-based Tasks at the Lessons of English)”. Moscow: Evroshkola, 2001. Print.
Solovova, Elena N. “Metodicheskaya podgotovka i perepodgotovka uchitelya inostrannogo yazyka: integrativno-refleksivnyi podhod (Methodical Training and Retraining of the Foreign Language Teacher: integrative-reflexive approach)”. Moscow, 2004. Print.
“Suchasnі tekhnologіyi navchannya іnozemnikh mov і kul’tur u zagal’noosvіtnіkh і vishchikh navchal’nikh zakladakh (Modern Technologies in Teaching Foreign Languages and Cultures at Schools and Higher Educational Institutions)”. Ed. by Sophia Yu. Nіkolayeva. Kyiv: Lenvіt, 2015. Print.
Shchukin, Anatolii N. “Lingvodidakticheskii entsiklopedicheskii slovar’: bolee 2000 slov (Linguo-didactic Encyclopedic Dictionary: more then 2000 words)”. Moscow: Astrel’ : AST : Khranitel’, 2007. Print.
Zimniaya, Iryna A. “Pedagogicheskaya psikhologiya (Pedagogical Psychology)”. Moscow: Logos, 2001. Print.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2017 Ірина Задорожна
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-ShareAlike 4.0 International License.
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Політика охорони авторських прав відповідно до умов ліцензії: Creative Commons Attribution-NonCommercial (Атрибуція-Некомерційне використання) 4.0 Міжнародна (CC BY-NC 4.0).
Автори, що публікують свої статті в журналі "Ars Linguodidacticae" (журналі відкритого доступу) зберігають за собою такі права:
- Автори зберігають за собою права на авторство своєї статті та надають журналу "Ars Linguodidacticae" право першої публікації рукопису своєї статті на умовах ліцензії Creative Commons (CC BY-NC 4.0) Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на автора оригінальної роботи та першу оригінальну публікацію в журналі "Ars Linguodidacticae". Інформація про збереження права на авторство надається на титульній сторінці статті.
- Автори зберігають за собою право укладати окремі угоди на неексклюзивне розповсюдження своєї статті у тому вигляді, в якому вона була опублікована в журналі "Ars Linguodidacticae" (наприклад, розміщувати статтю в електронних бібліотеках, архівах та каталогах або публікувати у складі інститутських збірників та монографій), за умови обов'язкового повного посилання на першу оригінальну публікацію в журналі "Ars Linguodidacticae".
- Політика журналу "Ars Linguodidacticae" дає змогу та заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад в інститутському репозитарії або на персональному сайті) рукопису роботи як до її подання до редакції, так і під час її редакційного опрацювання, оскільки це сприяє продуктивній науковій дискусії та позитивно позначається на оперативності й динаміці цитування статті.
Редакція журналу зберігає за собою видавничі права на:
- зверстані оригінали статей та весь номер журналу;
- оформлення журналу, а також оригінальні ілюстративні та додаткові матеріали;
- репринтні перевидання журналу в друкованому та електронному вигляді.
Політика охорони авторських прав провадиться відповідно до умов ліцензії: Creative Commons Attribution-NonCommercial (Атрибуція-Некомерційне використання) 4.0 Міжнародна (CC BY-NC 4.0).
Для отримання додаткової інформації, будь ласка, прочитайте повний текст Публічної ліцензії CC BY-NC 4.0
Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.