СПОСОБИ ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ МЕТОДУ КОНСПЕКТУВАННЯ В УМОВАХ НАВЧАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ВНЗ
Ключові слова:
метод конспектування, навчальний процес, лекційне заняття, студентська аудиторія, методи самостійної роботи, перцептивний конспектАнотація
Стаття присвячена особливостям конспектування як одного з активних методів навчання в сучасній вищій школі. Узагальнюються основні підходи до означеного питання в історичному контексті та сучасній педагогічній науці. Аналізуються позитивні та негативні наслідки ведення конспектів під час лекційних занять. Автор відстоює методичну доцільність використання готової роздруківки лекційного матеріалу. Для досягнення ефективності застосування «перцептивного конспекту» в роботі з студентською аудиторією запропоновано низку практичних рекомендацій щодо його складання та оформлення.Посилання
Активные методы обучения в акмеологии: учеб.пособие / под.ред. Н. С. Новикова. – СПб: СпбГиза, 2009. – 213 с.
Алексюк А. М. Педагогіка вищої школи: підручник / А. М. Алексюк. – К: Либідь, 2008. – 558 с.
Гончаренко С. У. Український педагогічний словник / С. У. Гончаренко – К: Либідь, 1997. – 376 с.
Джуринский А. Н. История педагогики древнего и средневекового мира: учеб.пособие / А. Н. Джуринский. – М.: Совершенство, 2004. – 545 с.
Как составить конспект [Электронный ресурс] – Режим доступа: www.rudn.ru/fpkp/programs/program0504.html
Пащенко М. И. Активные методы обучения в подготовке будущих учителей / М. И. Пащенко // Вест. Житомир. гос. пед. ун-ту. – 2012. – N 6. – С. 215-218.
Технические средства обучения в преподавании общественных наук: теория и практика: сб. науч. статей: под. ред. Сеиенова Л. Р. – Ленинград: Лен издат, 1981.– 127 с.
Хрестоматія з історії вітчизняної педагогіки / С. А. Литвинова. – К.: Основа, 2001. – С. 70-71.
Чудиков В. А. Памятка молодого преподавателя [Электронный ресурс]. – Режим доступа: www.auditorium.ru
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2015 Виолетта Лаппо
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Attribution-NonCommercial-ShareAlike 4.0 International (CC BY-NC-SA 4.0), котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).