МІСЦЕ І РОЛЬ НАВЧАЛЬНОЇ ДИСЦИПЛІНИ «ПІДГОТОВКА ДОСЛІДНИЦЬКОГО ПРОЕКТУ ТА ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ» У ПІДГОТОВЦІ ДОКТОРІВ ФІЛОСОФІЇ В АСПІРАНТУРАХ ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ (НАУКОВИХ УСТАНОВ)
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2021.238773Анотація
Мета роботи. Висвітлити місце і роль навчальної дисципліни «Підготовка дослідницького проекту та презентація результатів наукових досліджень» як складової освітньо-наукової програми підготовки докторів філософії в аспірантурі закладів вищої освіти (наукових установ) та її значення у набутті аспірантами фахових компетентностей, системних знань і вмінь, необхідних для підготовки наукового дослідження і презентації його результатів. Методологія дослідження полягає в застосуванні загальнонаукових методів аналізу і синтезу, індукції і дедукції, узагальнення і абстрагування, оглядово-аналітичного, опису та порівняння, що дало змогу виявити місце і роль означеної навчальної дисципліни. Наукова новизна роботи полягає в узагальненні і систематизації знань про навчальну дисципліну «Підготовка дослідницького проекту та презентація результатів наукових досліджень», в акцентуванні уваги на її особливостях з погляду сьогодення та перспектив її розвитку. Висновки. Особливістю навчальної дисципліни «Підготовка дослідницького проекту та презентація результатів наукових досліджень» є розгляд всіх етапів підготовки аспірантів: від вступу до аспірантури і вибору теми дисертаційного дослідження й до прилюдного захисту дисертації та оформлення атестаційної справи у світлі сучасних вимог. У процесі вивчення курсу аспіранти зможуть скласти цілісне уявлення про науку як систему знань і знаряддя пізнання, сформувати погляди на методологію наукового пізнання, сутність загальнонаукових та спеціальних методів і принципів проведення наукових досліджень та презентацію їх результатів.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.