Перспективи інноваційних змін у бібліотечній діяльності: погляди вітчизняних вчених
DOI:
https://doi.org/10.32461/2409-9805.2.2022.263800Анотація
Мета роботи – розкрити тлумачення понять: «інновації», «бібліотечна інновація», «інноваційна діяльність» у контексті дослідження вітчизняних фахівців бібліотечної галузі. Проаналізувати теоретико-методичні засади щодо впровадження в бібліотечну практику вебтехнології для ефективного дистанційного інформаційного обслуговування користувачів. Методологія дослідження ґрунтується на використанні загальнонаукових підходів: соціокультурному, соціокомунікативному, системному, а також на застосуванні загальнонаукових методів (аналізу, синтезу, узагальнення). Наукова новизна роботи полягає в глибокому аналізі та комплексному підході до вивчення питання якісного задоволення користувача бібліотеки крізь призму впровадження інноваційних форм і методів у бібліотечну діяльність. Висновки.
З проведеного дослідження можемо констатувати, що вітчизняні фахівці розглядають сучасні концепції діяльності провідних бібліотек з питань інформаційного обслуговування користувачів. Зокрема, пропонують шляхи впровадження інноваційних форм та методів, напрямів і способів реалізації інноваційної діяльності соціально-комунікаційних інститутів відповідно до інформаційно-технологічних викликів, які ставить перед ними суспільство XXI століття, цим самим ствердно позиціонуючи перспективи та досягнення в розвитку й упровадженні в бібліотечну практику інтернет-обслуговування всіма можливими інноваційними засобами. Зауважимо, що в бібліотечному інформаційному середовищі збережено й традиційні форми обслуговування користувачів, що й надалі залишається актуальним та відповідає потребам інформаційного суспільства загалом. Але це аж ніяк, не означає, що інформаційні послуги не повинні постійно перебувати в динаміці, удосконалюватися, відтак бути конкурентноспроможними на ринку. Тож форми й методи дистанційного (інформаційного) обслуговування мережевими та локальними ресурсами стають одним з провідних напрямів діяльності сучасної публічної бібліотеки.
Ключові слова: бібліотека, цифровізація бібліотек, бібліотечна інновація, інноваційна політика бібліотеки, бібліотечно-інформаційне обслуговування, інноваційна діяльність, вебтехнології.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2022 Любов Пугач
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access.