ПСИХОДІАГНОСТИЧНІ МЕТОДИ ВИЯВЛЕННЯ ОСОБЛИВОСТЕЙ КОГНІТИВНИХ ЗДІБНОСТЕЙ СПОРТСМЕНІВ (НА ПРИКЛАДІ КІБЕРСПОРТУ)
Ключові слова:
кіберспорт, психодіагностика, комп’ютерна програма, когнітивні здібності.Анотація
Наукова стаття присвячена дослідженню проблеми
визначення особливостей когнітивних здібностей гравців, що
спеціалізуються у різних видах комп’ютерних ігор. Розроблена комп’ютерна
програма для діагностики короткочасної зорової пам'яті за методикою
«Пам'ять на числа», довільної уваги за методикою «Розташування чисел»
та перемикання уваги за методикою «Червоно-чорна таблиця». Визначено
та проаналізовано особливості розвитку вищезазначених когнітивний
якостей у гравців з DOTA 2 та CS:GO.
Посилання
Ашанін В. С., Пятисоцька С.С. Щодо системи класифікації
комп'ютерних ігор. Науково-методичні основи використання
інформаційних технологій в галузі фізичної культури та спорту, 2018,
, 7-11.
Роланд Ли. Киберспорт: Good Luck Have Fun. Перевод с англ.
А. Соловьев. Москва: Эксмо, 2016, 352.
Філенко Л.В., Шишкін Д.В. Дослідження показників інтелектуального розвитку юних баскетболістів та тенісистів засобами інформаційних технологій. Дидактико-методичні аспекти фізичної культури: збірник наукових праць, 2017, 289-292.
Філенко Л.В., Шишкін Д.О. Дослідження когнітивних якостей у
студентів, які займаються циклічними видами спорту. Основи
побудови тренувального процесу в циклічних видах спорту, 2018, 2,
-189.
Пятисоцька С.С., Казмірчук А.Ф. Сучасні організаційно-економічні аспекти розвитку комп'ютерного спорту. Науково-методичні основи використання інформаційних технологій в галузі фізичної культури та спорту, 2018, 2, 94-97.
Graf, S., Chen N.S., “Relationship between learning styles and genres of games”, Computers and Education, 2016, 101, 1-14.
Hainey T., Connolly T., Stansfield M., Boyle E. The differences in motivations of online game players and offline game players: A combined analysis of three studies at higher education level. Computers and Education , 2011, 57, 4, 2197-2211.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).