Фармакологічний моніторинг клінічного перебігу гіперактивного сечового міхура без нетримання сечі
DOI:
https://doi.org/10.26641/2307-5279.24.2.2020.208789Ключові слова:
гіперактивний сечовий міхур, нетримання сечі, дизурія, ноктурія, ургентністьАнотація
Метою дослідження було оцінити ефективність терапії тетрациклічних антидепресанта міртазапіну в поєднанні з антиконвульсантом габапентину в комплексному лікуванні Гамп без нетримання сечі. У дослідженні брали участь 54 пацієнта, лікування призначали на 8 тижнів, і було заплановано 5 візитів в клініку. Порівнюючи варіабельність дизурических симптомів до, протягом і після лікування, у більшості пацієнтів спостерігалися поліпшення за основними «маркерами» функціональних розладів нижніх сечових шляхів. Це підтверджується інтенсивністю зниження основних об'єктивних і суб'єктивних симптомів захворювання, що проявлялося у зменшенні частоти поллакіуріі на 40,25%, Ноктурія на 62,04%, і епізодів ургентности на 73,59%, і в цілому, за результатами 8 тижнів комбінованої терапії, хороший результат лікування був відзначений у 41% хворих, задовільний результат лікування в 49%, що вказує на результативність терапії при добрій переносимості лікарських засобів.Посилання
Haylen B.T., de Ridder D., Freeman R.M. et al. An International Urogynecological Association (IUGA) / International Continence Society (ICS) joint report on the terminology for female pelvic floor dysfunction. Neurourol Urodyn. 2010. No. 29. P. 4–20.
Nambiar A.K., Bosch R., Cruz F. et al. EAU Guidelines on Assessment and Nonsurgical Management of Urinary Incontinence. Eur Urol. 2018. Vol. 73(4). P. 596–609.
Incontinence: 6th Edition 2017 / Eds. P. Abrams, L. Cardozo, A. Wagg, A. Wein. Bristol UK: International Continence Society, 2017. Р. 500–502.
Gormley E.A., Lightner D.J., Faraday M., Vasavada S.P. Diagnosis and Treatment of Overactive Bladder (NonNeurogenic) in Adults: AUA/SUFU Guideline Amendment. The Journal of Urology. Vol. 193(5). P. 1572–1580.
Dekhtiar Y.M., Kostyev F.I., Rudenko O.V., Kuznietsov D.O. Urodynamic patterns of the idiopathic overactive bladder. Science Journal of Clinical Medicine. 2017. Vol. 6(5). P. 74–79.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Стаття повинна мати візу керівника та офіційне направлення від установи, з якої виходить стаття (з круглою печаткою), і вказівкою, чи є стаття дисертаційною, а також у довільній формі на окремому аркуші - відомості про авторів (прізвище, ім’я, по батькові, посада, вчений ступінь, місце роботи, адреса, контактні телефони, E-mail).
Стаття повина бути підписана всіма авторами, які укладають з редакцією договір пропередачу авторських прав (заповнюється на кожного автора окремо з оригінальним підписом). За таких умов редакція має право на її публікацію та розміщення на сайті видавництва.