Раціоналізація ланцюгів постачання в системі матеріальнотехнічного забезпечення на промисловому підприємстві.
DOI:
https://doi.org/10.31498/2225-6725.31.2016.104614Ключові слова:
промисловість будівельних матеріалів, матеріально-технічне забезпечення, етапи, вибір постачальника, безперебійне забезпечення.Анотація
Управління матеріально-технічним забезпеченням є першим на шляху просування продукції через весь комплекс логістичних операцій промислового підприємства. В статті розглядається управління системою матеріально-технічного забезпечення з точки зору раціоналізації ланцюгів постачання, її етапи. Управління матеріально-технічним забезпеченням спрямоване на раціоналізацію ланцюгів постачання в просторі і часі та вирішення якнайменше трьох таких проблем: орієнтація на економічно більш вигідні види ресурси, уніфікація асортименту ресурсів, що використовуються, оптимізація бізнес-процесу постачання через удосконалення процесу закупівлі матеріальних ресурсів та формування оптимального обсягу закупівель. Оптимізація бізнес-процесу постачання через удосконалення процесу закупівлі матеріальних ресурсів та формування оптимального обсягу закупівлі пов’язане з такими проблемами, як слабка прогнозованість інтенсивності споживання матеріальних ресурсів, затримка поставок, неефективний контроль за наявними запасами, невірне визначення оптимального розміру замовлення. Постає питання про необхідність придбання матеріалів найкращої якості, за найбільш вигідною ціною, у надійних постачальників, з якими підтримуються партнерські відносини. При виборі постачальника використовується рейтингова система показників, за якою згодом можна визначити правильність того чи іншого вибору. Розробка ефективної системи управління запасами є запорукою успішного функціонування підприємства в умовах економічних обмежень. Раціоналазація ланцюгів постачання в системі матеріальнотехнічного забезпечення промислового підприємства суттєво залежить від того, наскільки матеріальнотехнічне забезпечення підприємства узгоджено з виробничим споживанням матеріальних ресурсів, якою мірою асортимент, якість та технологічна готовність ресурсів, що постачаються, відповідають вимогам підприємства.Посилання
- Мороз О. Системні фактори ефективності логістичної концепції постачання на підприємствах: монографія / О. Мороз, О. Музика // Вінницький національний технічний ун-т. – Вінниця : УНІВЕРСУМ-Вінниця, 2007. – 165 с.
- Чаюн І. Економіка підприємства / І. Чаюн, Г. Богославець, Н. Довгаль // Підручник. – К. : Київ. нац. торг.-екон. ун-т., 2005. – 569 с.
- Гарник М. Теоретичні аспекти використання матеріальних ресурсів промислових підприємств / М. Гарник // Наука й економіка. – 2011. – № 1(21). – С. 121123.
- ПрАТ « Запорізький завод залізобетонних шпал»: Регулярна інформація про емітента цінних паперів.– [ Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zzzh.pat.ua/emitents.
- Богацька Н. Аналіз матеріально-технічного забезпечення підприємства / М.Богацька // Економічні науки: економіка підприємства, 2010. – № 10. – С. 48.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2019 Людмила Михайлівна Бухаріна, Дмитро Ігорович Титарчук
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Редакція збірника не несе відповідальності за авторство статей, які друкуються на його сторінках. Суперечки та проблеми в сфері авторського права, що виникають у зв'язку з матеріалами, що публікуються на сторінках збірника наукових праць, вирішуються шляхом прямих переговорів між авторами або третіми особами та авторами. Редакція збірника не втручається в конфлікт інтересів і не несе відповідальності за дії авторів. Якщо суперечка або проблеми в сфері авторського права не можуть бути врегульовані мирним шляхом, автори вирішують їх відповідно до законодавства в судовому порядку.
Редакція збірника перевіряє всі статті на дотримання академічної доброчесності за допомогою технічних застосунків.